TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość rabat wartość
koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Czajniczek Yixing – Fang Gu 200 ml

Czajniczek Yixing – Fang Gu 200 ml
Czajniczek Yixing – Fang Gu 200 ml– czajniczek z Yixing w klasycznym kształcie. Wykonany z jasnej gliny duan ni. 

Styl tego czajniczka – Fǎng Gǔ (chn. 仿古) – to jeden z najbardziej klasycznych kształtów. Nazwę tę można tłumaczyć jako „w starym stylu” lub „wzorowany na antyk”. Elegancka prostota to słowa najlepiej oddające charakter tego czajnika.

Pojemność 200 ml sprawia, że dobrze nada się do parzenia herbaty w stylu gongfu cha dla kilku osób, ale można go wykorzystać także do parzenia dla jednej osoby w stylu zachodnim. 

Chociaż jest to czajniczek produkowany masowo, to jakość wykonania i spasowania elementów jest w pełni zadowalająca i pozwala na wygodne korzystanie z czajniczka. Poza standardową, desygnującą pochodzenie pieczęcią na denku, czajniczek ten ma też dwie małe pieczęcie autora na wewnętrznej stronie pokrywki i jedną na rączce. Glinka perfekcyjnie wypalona, nie emituje żadnych niepożądanych zapachów.

Czajniczek wysyłany jest w ozdobnym pudełku wyściełanym gąbką i miękkim materiałem. Szanowny kliencie – zamawiając czajniczek Yixing w naszym sklepie nie musisz martwić się o jego bezpieczeństwo w transporcie. W długiej historii sklepu wysłaliśmy dziesiątki „yixingów” i wszystkie dotarły bezpiecznie!  

Dbając o swojego yixinga należy pamiętać, by nie myć go detergentami, a jedynie przemywać wrzątkiem. Można ewentualnie czyścić go wyznaczonym do tego ręczniczkiem lub szczoteczką. Polecane jest również, by w czajniczku raz przeznaczonym do danego typu herbaty nie parzyć innych gatunków (np. gdy już parzymy w nim lekko oksydowane wulongi, nie powinniśmy parzyć silnie oksydowanych herbat, jak wulongi z Wuyi, czy pu’ery).

Pojemność: 200ml
Waga: 246,1g
Długość całkowita (dzióbek-rączka): 14,5 cm
Wysokość z pokrywką: 8,2 cm
Szerokość: 9,5 cm
Prędkość wylewania naparu: około 13 sekund
akcesoria:
przeglądane