TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość rabat wartość
koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Czajniczek Kyusu 110 ml – Inge Nielsen

Czajniczek Kyusu 110 ml – Inge Nielsen
Czajniczek Kyūsu 110 ml – Inge Nielsen – malutki czajniczek z boczną rączką. Ceramika artystyczna autorstwa Inge Nielsen. Świetnie wykonany czajniczek do parzenia w stylu gongfu cha lub do degustacji herbat. Unikalna autorska ceramika herbaciana może naprawdę wzbogacić doświadczenie parzenia herbaty.

Kamionkowy czajniczek pokryty na zewnątrz i wewnątrz szkliwem typu shino z efektem „carbontrap”. W trakcie wypału węgiel zawarty w glinie uwalnia się i przenosi na powierzchnię szkliwa w postaci ciemnych plamek. To efekt za każdym razem zupełnie przypadkowy i unikalny. U nasady dzióbka znajduje się kuliste sitko, dobrze filtrujące i trudne do zatkania. Napar wylewa się szybkim i stabilnym strumieniem, nie kapie. Uroczy i wygodny czajniczek.  Słowo „kyūsu”, chociaż w Japonii oznacza każdy typ czajniczka, na zachodzie przyjęło się używać do określania czajniczków z boczną rączką. 

To czajniczek autorstwa Inge Nielsen, duńskiej artystki mieszkającej w Brukseli. Inge Nielsen uczyła się sztuki wyrobu herbacianej ceramiki na Tajwanie. Wypał w piecu gazowym w temperaturze 1260°C.

Pojemność: ok. 110 ml
Wymiary:
10,5 cm w osi rączki
8 cm w osi dzióbka
wysokość 6,5 cm
Masa: 128 g
Czas wylewania naparu: 5-6 sekund
przeglądane