TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość rabat wartość
koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Bihakkocha Koshun

Bihakkocha Koshun
Bihakkōcha Kōshun – niebywały rarytas, nowatorska, mikroutleniana („bihakkō” 微発酵) japońska herbata ze słynnego górskiego rejonu Hon’yama w mieście Shizuoka, a dokładniej z niewielkiej plantacji prowadzonej przez rodzinę Moriuchi i znajdującej się w Uchimaki, w okręgu Aoi.
 
Hon’yama (dosł. „prawdziwa/oryginalna góra” 本山) to obszar położony wzdłuż rzeki Abe, zapewniający perfekcyjne warunki do uprawy wysokiej klasy herbaty, m.in. dzięki często występującej mgle oraz górskiej glebie bogatej w minerały. Nazwa rejonu podpowiada, że to właśnie w tym miejscu zostały, według tradycyjnych przekazów, zasadzone nasiona, od których rozpoczęła się uprawa herbaty w całej Shizuoce, ok. 800 lat temu. Hon’yama wciąż cieszy się ogromną renomą, zaś rodzina Moriuchi dokłada starań, aby podkreślić naturalne walory, jakie uzyskuje herbata rosnąca na tamtym terenie, a także wydobyć najlepsze cechy różnych kultywarów (odmian uprawnych krzewów).
 
Oferowana przez nas herbata powstała z kultywaru „kōshun” 香駿 („kō” w nazwie to „aromat”, z kolei „shun” odnosi się do dawnej prowincji Suruga, leżącej w części obecnej prefektury Shizuoka). Jego podstawową cechą jest zdumiewający, intensywny zapach, co zostało dodatkowo uwypuklone przez niewielką z pozoru, lecz kluczową modyfikację techniki obróbki stosowanej standardowo przy produkcji herbaty sencha. Świeżo zebrane liście, przed poddaniem działaniu pary, odłożono na dłuższy czas do zwiędnięcia, przez co zaszła w nich minimalna reakcja utleniania.
 
Efektem takiego zabiegu jest niezwykłe połączenie typowo japońskich smaków z kwiatowością i kremowymi nutami znanymi z tajwańskich, lekko oksydowanych oolongów. Słodycz mlecznych karmelków miesza się tu m.in. z rześką trawiastością, gwarantując zaskakujące i niezapomniane wrażenia!

Herbata pakowana oryginalnie w torebki 50 g.
akcesoria:
region:

Bihakkocha Koshun

ocena
     
5.00

wyprzedany

10g - 16 zł wyprzedany
25g - 36 zł wyprzedany
50g - 72 zł wyprzedany
wysyłka: w ciągu 1-2 dni roboczych zamów przez telefon   604 133 733   pn-pt 8-16:30
OPINIE
5.00 2 5 0
Daria 19.12.2015 ocena  
     
5.00
Zapach przepiękny, słodki i morski. Smak natomiast bardzo bardzo delikatny. Niewiem, może za mało suszu dałam( 2 łyżeczki na 300 ml to dość? ) ogólne wrażenia przyjemne ; )
Marcin 16.12.2015 ocena  
     
5.00
Herbata jak dla mnie przecudna zarówno w smaku jak i aromacie, aktualnie w ścisłej czołówce wśród zielonych herbat , kolejna to koreańska woojeon
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane