KLASYCZNA PREMIUM BIAŁA ŻÓŁTA ZIELONA OOLONG ZIELONA Z DOD. CZARNA CZARNA Z DOD. PU ERH ZIOŁA ROOIBOS OWOCOWA YERBA MATE AKCESORIA
Bai Hao Yin Zhen

Bai Hao Yin Zhen

Aromat:
     
(ocena: 4.14/5)
Smak:
     
(ocena: 4.43/5)
Asortyment:
Gramatura i cena:
dostępność:
niedostępny
Opis produktu

Bai Hao Yin Zhen (Srebrna Igła, Silver Needle Tea, Yin Zhen) - to jedna z najbardziej cenionych i poszukiwanych herbat. Niewielkie ilości wytwarzanej herbaty czynią ją trudno dostępną i drogą. Jej skład stanowią tylko młode, nierozwinięte pąki liściowe o srebrnawym odcieniu, które po ręcznym zerwaniu są natychmiast poddawane więdnięciu i suszeniu naturalnymi metodami. Dzięki obecności jedynie pączków herbata ta posiada najwięcej cennych właściwości, które odnoszą się do herbat białych. 

Yin Zhen (Srebrna Igła) pochodzi z Fujian, prowincji chińskiej słynącej z produkcji najlepszych oolongów i herbat białych. Suchy liść tej herbaty jest obrazem perfekcji chińskiego herbatyzmu. Srebrne, gęsto owłosione tipsy w kształcie małych, grubych igiełek dają napar o niesamowicie lekkim aromacie i subtelnym smaku. Yin Zhen jest herbatą pobudzającą, dobrze przygotowana ma gładki, niemalże eteryczny smak, czasami przypominający gruszki, śmietanę albo suchą, jesienną łąkę. 

Proponujemy przygotowanie na dwa sposoby:

1) Pierwsze parzenie ok. 2 min./temp. 85ºC. 1 gram na 100ml wody. Drugie wydłużyć do 5 min. Ostatnie parzenie może trwać nawet ok. 10 min.
2) 3g liści na 150 ml wody zalewamy 90-95ºC i parzymy 2 minuty. Drugie parzenia w tej samej temperaturze wody wydłużamy do 4 minut. Ostatnie, trzecie parzenia może trwać do 10 minut. 

Kraj pochodzenia: Chiny, prowincja Fujian

* Należy pamiętać, aby dla uzyskania właściwego smaku po każdym parzeniu oddzielić liście od naparu.

Zobacz nasz nowy filmik!

 

Sposoby parzenia
5g / 250ml wody
90-95ºC
I parzenie 1-2 min.; II 2 min.; III 4-5 min.
Oceny i opinie
To moja pierwsza biała herbata i bardzo ją lubię. Smak jest rewelacyjny! Trudno mi go opisać, przypomina mi coś, co mam na końcu języka, a z braku lepszych opcji nazwałbym smakiem czereśni. Ten smak jest delikatny i nienachalny. Słodki posmak zostaje jeszcze jakiś czas w ustach. Brak goryczki, jeśli herbata nie była zbyt długo parzona. Wyśmienita herbata o wybornym smaku. Zapach jest trochę mniej intensywny od smaku. Cena nie jest wygórowana biorąc pod uwagę jakość. Polecam.
Marcin Latkowski | 21:51 | 06.04
aromat:
     
(4/5)
smak:
     
(5/5)
Herbata godna polecenia. Coś w niej jest ;)
Małgorzata Łubiarz | 07.01.2016
aromat:
     
(3/5)
smak:
     
(3/5)
Delikatna herbata. Przy pierwszym parzeniu wyczuwam bardzo delikatny posmak słodkich orzechów włoskich.
Kinga Białek | 06.10.2013
aromat:
     
(5/5)
smak:
     
(5/5)
Nic specjalnego. Smak lekko owocowy, kwaskowaty jakiś.
Zbigniew Janicki | 15.06.2012
aromat:
     
(3/5)
smak:
     
(3/5)
Naprawdę rewelacyjna! Pijąc pierwszą czarkę miałem mieszane uczucia - smaki;) -, ale kończąc drugą byłem już pewien, że takiej herbaty jeszcze nigdy nie miałem przyjemności próbować. Polecam!!
Marcin Molski | 21.01.2011
aromat:
     
(5/5)
smak:
     
(5/5)
Zgadzam sie z poprzednimi komentarzami ! faktycznie na początku jest trochę a moze sie mi wydaje goryczkowata , choc to normalne ! ale puzniej ta mała gozycz przechodzi w cos co nieumie okreslic :) poprostu Bajera mód w gębie :) ze tak bzytko sie wyraze , wysyłka expresowa jak teleportacja :)
Andrzej Śmieszek | 05.01.2011
aromat:
     
(4/5)
smak:
     
(5/5)
...no... to co czytałem o Bai Hao Yin Zhen - białej herbacie - jest PRAWDĄ, słusznie w rankingu białych SKARBÓW stoi nie za a obok PAKLUM. Natychmiast po otrzymaniu przesyłki z tą herbatą /do 48 godzin na miejscu i to z premią w postaci paczuszki Ding Gu Da Fang/ wykonałem DWA parzenia !!!... dzięki Ci CZARECZKO za to \\\"niebo w ustach\\\" Igorecki
Witold Grudecki | 16.09.2010
aromat:
     
(5/5)
smak:
     
(5/5)
Długo szukałem tej herbaty, w końcu znalazłem. Muszę przyznać, że choć pierwsze wrażenie było takie, że nie odbiega ona za wiele od innych białych herbat klasycznych, bez dodatków - to jednak już pod koniec picia pierwszego naparu poczułem, że ma coś w sobie ta herbata, może ten długi smak pozostający w ustach, może ta dostojność.. nie wiem, ale chętnie po nią będę sięgał od święta.
Marcin Łapiński | 04.09.2007
aromat:
     
(0/5)
smak:
     
(0/5)
Kraków, Floriańska 13, tel: 604 133 733,
Website Security Test