TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 12 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
dostawa od 12 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Azercay Buket

czarna herbata z Azerbejdżanu

Azercay Buket
NOWOŚĆ
Azercay Buket – czarna herbata z Azerbejdżanu. Intensywna, z nutami nugatu i orzechów.

Herbata azerska jest zapewne nieznana większości naszych klientów, więc najłatwiej będzie przedstawić ją przez nawiązania do innych, bardziej znanych herbat. 

Liście są dobrze zachowane i dosyć duże, przypominają nieco herbaty z Cejlonu i liściaste herbaty z Turcji. Ich aromat może także budzić skojarzenia z Cejlonem – nugat, karmel, odrobina orzechów. Smak – słodowy, intensywny. Mocniejszy niż w przypadku herbat z Turcji czy Cejlonu, ale łagodniejszy niż herbat assamskich. Dosyć ciężkie body naparu. Azercay Buket jest mieszanką liści z regionów Lankaran i Astara. 

Dobra codzienna herbata czarna, która dzięki swojej mocy bez problemu „udźwignie” dodatki jak mleko, cytryna czy cukier. 

Charakterystyczne dla azerskiego sposobu picia herbaty jest właśnie picie naparu przez kostkę cukru trzymaną w zębach. Herbatę podaje się tam w szklankach w kształcie klepsydry, tak jak w Turcji. 

Pod koniec 2022 roku kultura herbaciana Azerbejdżanu została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO

Pochodzenie: Azerbejdżan, regiony Lankaran i Astara

  
    
herbata:
aromat:
region:
Parzenie
3-4 g / 250 ml
96°C
2- 4 min
1 parzenie
przeglądane