TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Assam Latumoni Spring Wonder FF 2022

Assam Latumoni Spring Wonder FF 2022
NOWOŚĆ
Assam Latumoni Spring Wonder FF 2022 – czarna herbata z Assamu, pierwszy zbiór wiosenny, ręcznie zbierana i w całości ręcznie wytwarzana w małych partiach. Uprawiana bez użycia sztucznych nawozów i środków ochrony roślin. 

Zapach suchych liści w rozgrzanym naczyniu jest korzenny, wręcz pikantny, z charakterystyczną dla herbat asamskich nutą słodową. Napar, chociaż nie znajdziemy tutaj żadnych cech zachwycających, ma rzadko spotykaną dla herbat z Assamu gładkość i niską goryczkę, jednocześnie zachowując pożądane cechy herbat asamskich, jak pełnia naparu, intensywność smaku i słodowy charakter. 

Większość herbat Assam z dużych plantacji nie wywołuje entuzjazmu wśród koneserów herbaty. Tu mamy jednak do czynienia z herbatą z małej plantacji, wytwarzaną ręcznie. Te liście mogą konkurować z czarnymi herbatami z Yunnanu. 

Plantacje herbaty w Assamie to wielkopowierzchniowe molochy, gdzie ilość jest przedkładana ponad jakość. Właściciele ogrodu Latumoni mają inną wizję swojego biznesu – ich herbata jest uprawiana ekologicznie i wytwarzana ręcznie w niedużych ilościach.

Zbiory: wiosna 2022
Pochodzenie: Indie, Assam, Tingkhong 
Parzenie
4g / 250 ml
90°C
I parzenie 2 minuty
II parzenie 3-5 minut
2 parzenia
Nadaje się także do parzenia w gaiwanie w stylu gongfu cha.
przeglądane