TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

6FTM Bangwei 2006

6FTM Bangwei 2006
6FTM Bangwei 2006 – surowy pu-erh z fabryki Liu Da Cha Shan (六大茶山), szerzej znanej zachodnim odbiorcom jako Six Famous Tea Mountain lub w skrócie 6FTM. Liście pochodzą z rejonu góry Bangwei.
 
Aromat suchych liści drzewny, lekko dymny, raczej delikatny w porównaniu z innymi produkcjami tej fabryki. Herbata ta przejawia już wyraźne oznaki dojrzewania – do tego starzeje się bardzo elegancko! Nuty charakterystyczne dla młodych pu-erhów ustępują miejsca aromatom miodowym i żywicznym. W posmaku pojawia się już przyjemne uczucie chłodu, charakterystyczne dla średnio dojrzałych pu-erhów. Nadal trzeba na nią jednak uważać – nieuważnie zaparzona może w dalszym ciągu pokazać pazur w postaci mocnej goryczki. 
 
Bangwei, skąd pochodzą liście tej herbaty, jest znanym i cenionym rejonem produkcji pu-erhów, chociaż nie jest wymieniany jako jedna ze „słynnych gór herbacianych” prowincji Yunnan.  
 
Fabryka Six Famous Tea Mountain została założona w roku 2002 i zgodnie ze swoją nazwą specjalizuje się w produkcji herbat pu-erh z „sześciu słynnych gór herbacianych”, ale nie tylko.
 
Rok produkcji: 2006
 
Parzenie:
Zalecamy parzenie w stylu gongfu cha, w gaiwanie lub małym glinianym czajniczku:
5-6g liści / 100ml wody, 96℃ (wrzątek)
Przed pierwszym parzeniem zalecamy krótkie przepłukanie liści, aby je obudzić, ogrzać i oczyścić.
Kilka pierwszych parzeń powinno trwać mniej niż 10 sekund.
akcesoria:
region:
zbiory:
przeglądane