TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka 0 zł ; wysyłka od 9 zł, do darmowej wysyłki brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
wysyłka od 9 zł, do darmowej wysyłki brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Matcha Karin Organic 30g

delikatna, kremowa i słodka

Matcha Karin Organic 30g
Matcha Karin Organic – wysokiej jakości matcha z Kioto. Liście użyte do jej produkcji pochodzą z upraw ekologicznych z certyfikatem JAS. Produkowana tradycyjnymi metodami i pakowana w Japonii w puszki zawierające 30 gramów herbaty. 

Delikatna, słodkawa, kremowa. Bardzo świeża, bo każda partia jest mielona bezpośrednio przed wysłaniem do Polski z liści tencha przechowywanych w chłodniach. Idealna do przygotowania delikatnej matcha z kremową pianką (w stylu usucha).

Karin to matcha mielona tradycyjnie w kamiennych żarnach. Mielenie nie może być zbyt szybkie, bo powstałe ciepło wpłynęłoby niekorzystnie na jakość herbaty. Dlatego w ciągu godziny mielenia otrzymuje się tylko około 40 gramów herbaty. Do skomponowania tej herbaty użyto liści dwóch kultywarów, które zacieniane były aż na 30 dni przed zbiorem – najpierw jedną warstwą materiału, a przez kilka ostatnich dni dwoma warstwami. 

W przeciwieństwie do naszej najwyższej jakości herbaty matcha (Seian), matcha Karin nie jest zbierana ręcznie lecz mechanicznie, dzięki czemu jej cena jest znacznie niższa, przy zachowaniu bardzo dobrej jakości.  

Pochodzenie: Japonia, prefektura Kioto
Kultywary: saemidori, sakimidori, samidori
Zbiory:
tencha ze zbiorów 2020 i 2021 (mielenie – sierpień 2021)

Pakowana w Japonii w puszki zawierające 30 gramów herbaty.
Parzenie
1,6g / 60-80 ml
70-80°C
nie dotyczy
Przesiany przez sitko proszek zalewamy małą ilością wody i roztrzepujemy do momentu otrzymania jednorodnej zawiesiny z warstwą pianki.

Matcha Karin Organic 30g

delikatna, kremowa i słodka

smak
     
5.00
aromat
     
5.00
104
wysyłka: w ciągu 1-2 dni opcja zamówień tel.   604 133-733   pn-pt 8-16:30
OPINIE
5.00 2 5 0
Miłosz smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Najlepsza matcha jaką dotychczas piłem. Bardzo delikatna na języku, w smaku kremowa, słodsza niż większość herbat tego typu. W aromacie suchego liścia wyczuwalnie owocowa, odrobina winogron i agrestu. To co czuć w aromacie przenosi się również do smaku - słodycz, świeżość, owoce.
Artur smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Bardzo, bardzo dobra :) kupiłem z myślą o matcha latte, bo taką matchę najbardziej lubię, ale tak pięknie pachniała na sucho, że zaryzykowałem zrobienie jej z samą wodą. No i jednak wychodzi na to, że klasyczną matchę też lubie... jeśli jest tak dobra jak ta :)
     
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane