TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 12 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
dostawa od 12 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Bi Luo Chun 2022

jedna z najsłynniejszych herbat zielonych

Bi Luo Chun 2022
Bi Luo Chun 2022 (碧螺春) – jedna z najsłynniejszych herbat zielonych na świecie. Piękny kwiatowy aromat i mocny, słodkawy smak.
 
Cieszymy się, że możemy Państwu zaoferować herbatę Bi Luo Chun naprawdę dobrej jakości. Listki są młode i małe, z dużą ilością srebrnego meszku, co jest znakiem rozpoznawczym Bi Luo Chun. Skutkuje to dosyć mętnym naparem, bo meszek odrywa się od liści jako drobny pyłek. Aromat liści kojarzy się z łąką i kwiatami, szczególnie z frezjami. To herbata o intensywnym smaku, zostawiająca długi, słodkawy posmak w całych ustach i przełyku. Pobudzająca i pełna. 
 
Oferowana tu herbata pochodzi z rdzennego rejonu produkcji Bi Luo Chun, czyli z okolic jeziora Tai Hu w prowincji Jiangsu.  To wczesny zbiór „ming qian”, czyli zebrany przed świętem Qingmingjie, które uznawane jest za graniczną datę powstawania najlepszej herbaty Bi Luo Chun.

Klasyczny Bi Luo Chun wraca do naszej oferty po nieobecności w roku 2021. Wstrzymaliśmy się wtedy z zamówieniem ze względu na znaczny wzrost cen tej herbaty. Wygląda jednak na to, że wzrost ten jest permanentny i musimy przełknąć tę gorzką pigułkę. 
 
Zbiory: marzec 2022
 
Parzenie
4-5g/250ml wody
~75-80°C
I 1-2 min;
II 1-2 min;
III 2-4 min
3 parzenia
Zalecamy parzyć tę herbatę w szklanym lub porcelanowym naczyniu, bez przykrycia, wrzucając liście do wody, a nie zalewając je. Bi Luo Chun daje mętny napar z dużą ilością zawieszonego pyłku (srebrny meszek oderwany od liści), więc przy przelewaniu tej herbaty najlepiej nie używać sitka. Należy poczekać, aż liście osiądą na dnie, a następnie bardzo powoli przelać napar. Jeśli liście Bi Luo Chun nie opadają na dno, to znak, że użyliśmy wody o zbyt niskiej temperaturze.

Bi Luo Chun 2022

jedna z najsłynniejszych herbat zielonych

smak
     
5.00
aromat
     
4.25

czekamy na dostawę

10g - 18 zł czekamy na dostawę
25g - 43 zł czekamy na dostawę
50g - 82 zł czekamy na dostawę
100g - 164 zł czekamy na dostawę
wysyłka: w ciągu 1-2 dni opcja zamówień tel.   604 133-733   pn-pt 8-16:30
OPINIE
4.63 4 5 0
Dorota smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Bardzo dobra, trochę umami, orzeźwiająca, raczej słodka. Każdemu będzie smakować
Jarek smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Pyszna herbatka! Słodziutka orzeźwiająca i pachnąca. Parzyłem w gaiwanie pod przykryciem i nie odczułem jakichś mocniejszych cierpkości. Polecam, wysokiej jakości herbatka.
Gustaw smak  
     
5.00     aromat  
     
4.00
Bardzo wysokiej jakości herbata, naprawdę warta swojej ceny. Wspaniałe kwiatowe nuty z lekkim umami.
Bartek smak  
     
5.00     aromat  
     
3.00
Bardzo miłe zaskoczenie przy tej cenie - bardzo smaczne, słodkie, jarzynowe nuty, z lekką goryczką przy końcu. Zapach mniej wyczuwalny. Przy trzecim parzeniu wciąż jest moc. Polecam.
     
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane