KLASYCZNA PREMIUM BIAŁA ŻÓŁTA ZIELONA OOLONG ZIELONA Z DOD. CZARNA CZARNA Z DOD. PU ERH ZIOŁA ROOIBOS OWOCOWA YERBA MATE AKCESORIA
Ju Duo Zai Dan Cong Hongcha

Ju Duo Zai Dan Cong Hongcha

Aromat:
     
(ocena: 5/5)
Smak:
     
(ocena: 5/5)
Asortyment:
Gramatura i cena:
dostępność:
niedostępny
Opis produktu
Ju Duo Zai Dan Cong Hongcha (锯朵仔单丛红茶) – czarna herbata wytwarzana z krzewów, które zazwyczaj wykorzystywane są do produkcji oolongów dan cong.
 
Owocowa, słodka, ale jednocześnie intensywna. W naparze można też wyczuć wyraźne nuty ziołowe, z charakterystycznym smakiem kojarzącym się z chmielem. Niezwykle bogata herbata o przyjemnej teksturze. Według samego producenta, właśnie owocowy zapach i tekstura są jej największymi zaletami. Wytrzymuje wiele parzeń, jak przystało na herbatę wytwarzaną z tych krzewów, co oolongi dan cong.
 
Herbata wykonana jest z krzewów szczepu Ju Duo Zai (锯朵仔), stosunkowo rzadko uprawianego, z którego zazwyczaj wytwarza się oolongi Xing Ren Xiang Dan Cong („o zapachu migdałów”).  
 
Zbiory: marzec 2016
Kultywar: Ju Duo Zai
 
Sposoby parzenia
4-5g/250ml wody
96℃ (wrzątek)
I 1,5-2 min; II 4 min; III 8-10 min
Zalecamy parzenie w stylu gongfu używając 6-7g liści na 100ml wody i wykonując serię wielu parzeń, zaczynając od 10-15 sekund. Kolejne parzenia stopniowo wydłużamy. W ten sposób można tę herbatę parzyć co najmniej 8 razy.
Oceny i opinie
Rewelacyjna herbata ! Cudowny aromat od otwarcia opakowania, po zaparzoną herbatę ! Mnie urzekła kompletnie ! I dziękuję wspaniałemu zespołowi eherbata.pl, bo to dzięki Wam odkrywam takie cudowne doznania smakowe :-) Pozdrawiam
Katarzyna Balkowska | 08.09.2017
aromat:
     
(5/5)
smak:
     
(5/5)
Rekomendacje
Kraków, Floriańska 13, tel: 604 133 733,
Website Security Test