KLASYCZNA PREMIUM BIAŁA ŻÓŁTA ZIELONA OOLONG ZIELONA Z DOD. CZARNA CZARNA Z DOD. PU ERH ZIOŁA ROOIBOS OWOCOWA YERBA MATE AKCESORIA
Darjeeling Namring Upper 2017

Darjeeling Namring Upper 2017

Aromat:
     
(ocena: 5/5)
Smak:
     
(ocena: 5/5)
Asortyment:
Gramatura i cena:
dostępność:
niedostępny
Opis produktu
Darjeeling Namring Upper 2017 – wiosenna herbata z wyższych partii ogrodu Namring. Klasyk!
 
Jak na tak wczesnego darjeelinga, herbata ta może poszczycić się wyjątkowo intensywnym aromatem suchych liści. Wzbudzał on u nas skojarzenia z włoskimi orzechami, mango, morelami i selerem naciowym – ile osób, tyle opinii (co tylko pokazuje, jak bardzo bogaty jest to zapach)! Smak bardzo pełny, z silnym body i przyjemną goryczką, nieco warzywny, ale też wywołujący uczucie chłodu w przełyku.
 
 
Zbiory: początek marca 2017
Numer partii: Ex-7/2017
Klasa liści: FTGFOP1 special clonal 
 
O ogrodzie Namring: 
To jeden z największych i najstarszych ogrodów Dardżylingu, założony już w roku 1855. Namring składa się z dwóch partii, niższej i wyższej – w rzeczywistości są to 3 mniejsze, odrębne ogrody (Pumong, Jingiam i Namring). Oferowana tutaj herbata pochodzi z wyższej części ogrodu, zwanej także Pumong. W najwyższym punkcie plantacja Namring wznosi się na wysokość około 1700 metrów n.p.m. Powierzchnia ogrodu to 475 hektarów. 

Sposób parzenia: Herbatę zalecamy parzyć na dwa sposoby.
Pierwszy, wyższą temperaturą wody - zaraz po zagotowaniu, zalewamy 3 gramy liści i parzymy przez około 1,5 minuty. Drugie parzenie wydłużamy do 2,5-3 minut. 
Drugi sposób parzenia wymaga użycia tej samej ilości liści jednak nieco niższej temperatury (nawet około 85 stopni C). Pierwsze parzenie powinno trwać około 2,5- 3 minut. Drugie parzenia wydłużamy do co najmniej 5 minut. 
Sposoby parzenia
3g / 150ml
85-96ºC
I parzenie 1,5 min; II 2,5-3 min
Herbatę zalecamy parzyć na dwa sposoby. Pierwszy, wyższą temperaturą wody - zaraz po zagotowaniu, zalewamy 3 gramy liści i parzymy przez około 1,5 minuty. Drugie parzenie wydłużamy do 2,5-3 minut. Drugi sposób parzenia wymaga użycia tej samej ilości liści jednak nieco niższej temperatury (nawet około 85 stopni C). Pierwsze parzenie powinno trwać około 2,5- 3 minut. Drugie parzenia wydłużamy do co najmniej 5 minut.
Oceny i opinie
Lekka i świeża wiosenna herbata. Niesamowicie delikatny, warzywny smak wart jest swojej ceny. W tej herbacie nie doświadczycie goryczy i cierpkości Z całą pewnością warto spróbować i ocenić samemu. Polecam ????
Łukasz Wiśniewski | 11.04.2017
aromat:
     
(5/5)
smak:
     
(5/5)
Rekomendacje
Tagi:
Kraków, Floriańska 13, tel: 604 133 733,
Website Security Test