KLASYCZNA PREMIUM BIAŁA ŻÓŁTA ZIELONA ZIELONA Z DOD. OOLONG CZARNA CZARNA Z DOD. PU ERH ZIOŁA ROOIBOS OWOCOWA YERBA MATE AKCESORIA
Shan Lin Xi

Shan Lin Xi

Aromat:
     
(ocena: 3.67/5)
Smak:
     
(ocena: 3.67/5)
Asortyment:
Gramatura i cena:
Opis produktu

Shan Lin Xi (杉林溪)- niezwykła postać tajwańskiego oolonga bardzo cenionego za świeży smak i cudny aromat. Pomysł sprowadzenia tego gatunku herbaty w tak niezwykłej jakości, nastąpił podczas odwiedzin Tajwanu w ramach ekspedycji herbacianej w maju 2013 roku. 

Urokliwość tej herbaty polega na niezwykłej aksamitności naparu, przy jego złożoności, słodyczy oraz intensywności aromatu. Kremowy i miękki smak, przeniknięty leśną, górską łąką. Jest to klasyczna postać wysokogórskiej tajwańskiej herbaty - zwanych "gao shan cha".

Miejscowość Shanlinxi jest położona w prowincji Nantou, nieopodal (8 km) serca herbaty Dong Ding - miejscowości Lugu położonej ok 700 metrów n.p.m..

Herbata Shan Lin Xi jest wytwarzana w znacznie wyższej partii górskich ogrodów (ok. 1500 metrów n.p.m.)

Zbiór ręczny: wiosna 2015
Kultywar: Qing Xin

Parzenie: zalecamy metodę azjatycką, więc na przynajmniej 6-8 parzeń. Pierwsze parzenie 50 sekund, każde kolejne o 20 sekund dłuższe. Woda o temperaturze 90 stopni jest optymalna dla tej herbaty. 
Sposoby parzenia
6 g na 200 ml
86-90 stopni
50 sekund, kolejne + 20 sekund
zalecamy metodę azjatycką, więc na przynajmniej 8 parzeń. Pierwsze parzenie 50 sekund, każde kolejne o 20 sekund dłuższe. Woda o temperaturze 86-90 stopni jest optymalna dla tej herbaty.
Oceny i opinie
Bardzo delikatna herbata co może odstraszać wielbicieli wyrazistych smaków. Jednak mimo wszystko należy dać jej szansę a odwdzięczy się nam aksamitnym, maślanym smakiem przełamanym kwiatowymi akcentami. Tej herbacie trzeba poświęcić maksimum uwagi a na pewno nie będziecie rozczarowani. Trzeba też przyznać, że wygląda po prostu pięknie i należy się jej kolejne pięć gwiazdek za samą prezencję :) Polecam.
Łukasz Wiśniewski | 10:54 | 09.04
aromat:
     
(5/5)
smak:
     
(5/5)
Smak herbaty jest miękki, tak bardzo, że nie potrafię wyczuć w nim innych niuansów smakowych. Parzyłam dużą ilością suszu, parzyłam małą, parzyłam zgodnie z czasem, przeparzałam. Ale mimo wszystko wydaje mi się płona.
Daria Rode | 20.07.2016
aromat:
     
(1/5)
smak:
     
(1/5)
Niezwykle wydajna, a smak "powala na kolana".
Anna Skoczeń | 10.02.2016
aromat:
     
(5/5)
smak:
     
(5/5)
Rekomendacje
Tagi:
Kraków, Floriańska 13, tel: 604 133 733,
Website Security Test