TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka $0 ; dostawa od $1,90, do darmowej brakuje $27,14
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
dostawa od $1,90, do darmowej brakuje $27,14
do zapłaty $0
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Kyusu Tokoname Kaiyu

Kyusu Tokoname Kaiyu
Kyūsu Tokoname Kaiyū – większy czajniczek z Tokoname zdobiony szkliwem popielnym. K759
 
Wewnątrz czajniczek jest nieszkliwiony, natomiast na zewnątrz pokryty jest szkliwem popielnym (灰釉 kaiyū), powstałym poprzez spalenie popiołu w czasie wypału. U nasady dzióbka zamontowane jest sitko ze stali nierdzewnej, wyprofilowane specjalnie do radzenia sobie z japońską herbatą długo poddawaną obróbce parą wodną, czyli fukamushicha.
 
Pojemność: 370 ml
Tokoname (pref. Aichi) jest jednym z sześciu najstarszych działających do dzisiaj ośrodków ceramicznych w Japonii. Współcześnie znane jest na całym świecie właśnie za sprawą znakomitej ceramiki herbacianej. Tradycja wyrobów ceramicznych w tym regionie sięga XII wieku. Przez długie stulecia wytwarzano tam głównie naczynia użytkowe, tj. różnego rodzaju garnki, talerze czy miski. Natomiast produkcja samych czajniczków do parzenia herbaty rozpoczęła się tam dopiero ok. XIX wieku. Charakterystyczną cechą tradycyjnej ceramiki z Tokoname jest w większości przypadków brak szkliwienia wewnątrz.

Jak dbać o czajniczek
Do mycia tego typu ceramiki nie należy używać żadnych detergentów. Po dokładnym umyciu naczynia, najlepiej jest je przepłukać wrzątkiem. Czajniczek bez pokrywki zostawić do całkowitego wyschnięcia.

Kyusu Tokoname Kaiyu

$47,50

czekamy na dostawę

$47,50
dostawa: GRATIS, wysyłka ekspresowa 24h, za granicę za 36 pln (stały koszt)
KOSZT DOSTAWY - PŁATNOŚĆ - ZWROT opcja zamówień tel.   604 133-733   pn-pt 8-17.00
OPINIE
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane