TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Zielona Shan Tuyet 2020

Zielona Shan Tuyet 2020
Zielona Shan Tuyet 2020 – wietnamska herbata zielona wytworzona z liści starych drzew herbacianych odmiany Shan Tuyet, czyli „górskiej herbaty śnieżnej”.

Herbata zielona o zapachu i smaku, który można najlepiej streścić w słowach: dziki, naturalny, intensywny. Przypomina dobre herbaty z Yunnanu, balansując między młodymi herbatami sheng pu’er a zielonymi. W pierwszym łyku jest wyraźnie zaznaczona goryczka, która jednak szybko zmienia się w słodkawy posmak, a aromat wdziera się do nosa od strony przełyku. Polecana dla fanów młodych surowych herbat pu’er i wszystkich wielbicieli czystego herbacianego smaku. To herbata wyższej klasy, do wytworzenia której użyto młodych liści zebranych w rygorystycznym standardzie z dużą ilością pąków.

Drzewa herbaciane odmiany Camellia sinensis var. Shan są dziką, lokalną odmianą charakterystyczną dla gór regionu Ha Giang w północnym Wietnamie. Lokalnie nazywana jest Shan Tuyet, co znaczy „śnieżna górska”. Człon „śnieżna” bierze się od bardzo licznych drobnych białych włosków, którymi pokryte są młode liście. Ponadto pnie starych drzew pokrywają się białymi porostami. Dziko rosnące drzewa tej odmiany mogą osiągać wiek kilkuset lat i wysokość kilku metrów.

Pochodzenie: Wietnam, prowincja Ha Giang
Zbiory: jesień 2020
Odmiana: Shan Tuyet
Parzenie
4g / 250ml wody
80-85°C
I parzenie: 1-1,5 min
II 2-3 min
III 4-5 min
3-4 parzenia
Lokalnie w Ha Giang tego typu herbaty są parzone wrzątkiem w stylu gongfu cha: 4-5g / 100ml, parzenia długości kilkudziesięciu sekund.

Zielona Shan Tuyet 2020

smak
     
4.00
aromat
     
4.20

czekamy na dostawę

25g - 21 zł czekamy na dostawę
50g - 42 zł czekamy na dostawę
100g - 84 zł czekamy na dostawę
wysyłka: w ciągu 2 dni opcja zamówień tel.   604 133-733   pn-pt 8-16:30
OPINIE
4.10 5 5 0
Wiesław smak  
     
5.00     aromat  
     
4.00
Bardzo dobra herbata! Parzyłem według wskazówek podanych na stronie w nie przykrytym dzbanuszku (cha hai). Jest i delikatna i wyrazista. Ma słodki dominujący posmak. Goryczka jest słaba i stanowi tło dla słodyczy w tej herbacie, która wydziela delikatny bardzo tytoniowy aromat. Jest on powtarzam delikatny. Doskonale odświeża gardło podobnie jak to robi mięta, co chyba jest klasyką wśród wietnamskich herbat. Jednym słowem herbata warta wydatku i bardzo przyjemna w piciu. Bez wahania polecam ją innym.
Wiktor smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Świetna. Mocny i długi smak.
Piotr K. smak  
     
5.00     aromat  
     
4.00
Zapach może być mylący: ciężki, intensywnie warzywny, trochę dymny. Tymczasem zaparzona herbata jest delikatna, słodka, kojarzy się z miodem lipowym. Mimo delikatności aromatu w ustach jest pełna, trochę oleista. Traktuję ją bardziej jako shenga niż zieloną herbatę. Kolejna po Wietnam Green Organic świetna herbata z Wietnamu.
Ignacy smak  
     
4.00     aromat  
     
5.00
Nie jest to moja ulubiona herbata, wyczuwam w niej nuty tytoniu, które nie do końca mi pasują. Polecam jeżeli ktoś lubi intensywny smak w zielonej herbacie.
J smak  
     
1.00     aromat  
     
3.00
Niestety kompletnie nie w moim guście. Jedynie aromat suchych liści był satysfakcjonujący.
     
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane