TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Zestaw koreański Bisaek

Zestaw koreański Bisaek
Zestaw koreański Bisaek – zestaw porcelanowy w stylu porcelany koreańskiej Bisaek. W skład zestawu wchodzi czajniczek z boczną rączką i dwie czarki.
 
„Bisaek” to nazwa sztandarowego dla dynastii Goryeo (918-1392) szkliwienia charakteryzującego się pięknym zielononiebieskim barwieniem. Uznaje się, że w XII wieku ceramika Goryeo osiągnęła swą największą świetność dzięki bardzo cienkiej glazurze wspaniale uwydatniającej zielononiebieski koloryt oraz dzięki uznawanej na całym świecie elegancji struktury.
Ceramika koreańska z tego okresu jest uznawana za najlepszą w historii również ze względu na wynaleziony przez Koreańczyków nowy typ szkliwienia, polegający na inkrustacji. Sanggan to metoda polegająca na delikatnym wylewaniu małych partii kontrastującego szkliwa na odpowiednio wyżłobione części naczyń.
Dwa najbardziej znaczące wówczas miejsca wytwarzania ceramiki to Gangjin i Buan. Oba położone w południowo-wschodniej części Półwyspu Koreańskiego. W Buan wytwarzano naczynia gliniane, natomiast to w Gangjin powstawała porcelana celadonowa. Obecnie lokalizacja wywarzania najsłynniejszej niegdyś porcealny liczy 188 pieców i obejmuje swoim zasięgiem 4 rejony. Rząd Republiki Korei wpisał kompleks Gangjin na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. 
 
O samych paramaterach zestawu:
 
Czajniczek:
Pojemność: 150 ml
Wysokość z pokrywką: 7 cm 
Szerokość z boczną rączką: 15 cm 
 
W czajniczku znajduje się metalowe siteczko długości 25 cm i szerokości 18 mm, które można wyciągnąć.
 
Czarki
W zestawie znajdują się dwie czarki, każda o pojemności około 60 ml. 
Średnica 8 cm
Wysokość: 4 cm
 
Całość zapakowana jest w eleganckie grafitowe opakowanie. 
 
 
akcesoria:
przeglądane