KLASYCZNA PREMIUM BIAŁA ŻÓŁTA ZIELONA OOLONG ZIELONA Z DOD. CZARNA CZARNA Z DOD. PU ERH ZIOŁA ROOIBOS OWOCOWA YERBA MATE AKCESORIA
Yunnan Zao Chun 2018
Yunnan Zao Chun 2018 Yunnan Zao Chun 2018

Yunnan Zao Chun 2018

Aromat:
     
(ocena: 5/5)
Smak:
     
(ocena: 5/5)
Asortyment:
Gramatura i cena:
Opis produktu
Yunnan Zao Chun 2018 (云南早春 – Yunnan „Wczesna Wiosna”) – pierwsza chińska herbata z tegorocznych zbiorów. Świeża, aromatyczna i co roku zbyt szybko się kończąca. :) Tak smakuje wiosna!
 
Bardzo soczysta i orzeźwiająca herbata o charakterystycznym smaku. W odróżnieniu od herbaty ze zbiorów w 2017 roku,  tegoroczny Zao Chun jest pozbawiony mocnej dymnej nuty. Pierwsze wrażenie zapachowe to wiosenna łąka pełna ziół i kwiatów oraz przyjemna świeżość.

Zaparzone liście mają wyraźnie warzywno-kwiatowy zapach. W pierwszym łyku wydaje się być delikatnie cytrusowa, ale ma intensywny posmak. Bardzo zbalansowana herbata, z lekko zarysowaną goryczką. Prawdziwie wiosenna! Kolor naparu charakterystyczny dla większości chińskich herbat zielonych, czyli żółtawo-zielonkawy. 
 
Liście są ładnie zachowane, z dużą ilością pokrytych meszkiem tipsów. Herbata ta pochodzi z góry Yun Pan (云盘山), z ogrodu położonego na wysokości ok. 1100 m n.p.m. 
Zbiory: 25.02.2018
Kultywar: Yunnan Da Ye (云南大叶 - yunnańska odmiana wielkolistna)
Sposoby parzenia
4 g / 200 ml
80-85°C
I parzenie 1,5-2 min; II 2-3 min; III 4 min
Oceny i opinie
Jedna z lepszych herbat, jaką miałam okazję pić. Po pierwsze, cudowny, świeży aromat suszu - nie piłam jeszcze tak aromatycznej zielonej herbaty, która nie miałaby dodatku arimatu. A potem świeży smak w ustach. Z pewnością do polecenia :) Nie piłam zeszłorocznej herbaty, więc nie mam porównania, ale w tegorocznej nie czuć z pewnością dymnych nut.
Aleksandra S | 18:53 | 15.04
aromat:
     
(5/5)
smak:
     
(5/5)
Razem z wczorajszą paczką z eherbaty dotarła do mnie radosna wiosna :) Świeżość tego zielonego yunanna przyjemnie zwiastuje nowy herbaciany sezon. Lekko dymny smak absolutnie nie dominuje nad bogactwem innych walorów tej herbaty. Warzywna i słodka mimo długiego czasu parzenia. Posmak bardzo długo utrzymuje się w ustach a i sam susz ma bardzo intensywny aromat, który czuć natychmiast po otwarciu opakowania. Reasumując polecam gorąco zaprosić wiosnę do swojej czarki :)
Łukasz Wiśniewski | 16.03.2017
aromat:
     
(5/5)
smak:
     
(5/5)
Bardzo dobry Yunnan, bardzo świeży, i wydajny. Wyczuwalna cierpkość. Zapach każdego zielonego Yunnana kojarzy mi się ze stajnią, końmi... i faktycznie w historii tej herbaty konie odegrały sporą rolę, kiedy były wymieniane za herbatę z Yunnanu :)
Grzegorz Gorczyca | 14.03.2017
aromat:
     
(5/5)
smak:
     
(5/5)
Rekomendacje
Kraków, Floriańska 13, tel: 604 133 733,
Website Security Test