KLASYCZNA PREMIUM BIAŁA ŻÓŁTA ZIELONA OOLONG ZIELONA Z DOD. CZARNA CZARNA Z DOD. PU ERH ZIOŁA ROOIBOS OWOCOWA YERBA MATE AKCESORIA
Yue Guang Bai 2017 „Moonlight”

Yue Guang Bai 2017 „Moonlight”

Aromat:
     
(ocena: 4/5)
Smak:
     
(ocena: 5/5)
Asortyment:
Gramatura i cena:
dostępność:
niedostępny
Opis produktu
Yue Guang Bai 2017 „Moonlight” (月光白) – Biała „herbata księżycowa” o bardzo pełnym smaku. Niewymagająca i przyjemna! 
 
Yue Guang Bai cechuje się bardzo wyraźnym i zachęcającym zapachem suchych liści, który przekłada się na podobne doznania w ustach - smak słodki, ze słodowymi nutami i dobrym „body”. Interesującą cechą tej herbaty jest to, jak aktywnie reaguje na zmieniające się parametry parzenia. Zaparzona nieco niższą temperaturą będzie przypominać typową herbatę białą, natomiast przy parzeniu wrzątkiem napar nabierze ciemniejszego koloru i nut smakowych znanych z yunnańskich herbat czarnych. Yue Guang Bai dobrze nadaje się też do długotrwałego przechowywania, wraz z wiekiem dojrzewa, a po kilku latach osiągnie stadium, w którym bardziej przypomina w smaku herbatę czarną, niż białą. Wytrzymuje więcej parzeń niż standardowa herbata biała.
 
Swoją nazwę (Yue Guang znaczy po chińsku „blask księżyca”) herbata ta zawdzięcza nietypowemu, dłuższemu procesowi więdnięcia liści. Liście Yue Guang Bai więdną na tyle długo, że często proces ten przedłuża się aż do nocy lub do rana. Jest to więc herbata więdnąca (przynajmniej częściowo) przy blasku księżyca.
 
Zbiory: wiosna 2017
Odmiana krzewu: Camellia sinensis var. assamica
Sposoby parzenia
5g/250ml wody
90ºC
1-3 min
Zachęcamy do eksperymentowania z metodami parzenia!
Oceny i opinie
Hmmm... przy parzeniu w 90 stopniach jak dla mnie za bardzo przypomina yunnańskie czarne herbaty. Nie żebym nie lubiła... ale do białej herbaty nie pasuje mi ta dymna, ciężka nuta. Przed chwilą zaparzyłam ją w 70 stopniach... I muszę przyznać, że smak jest dużo lepszy, lżejszy, delikatniejszy, nawet kolor naparu jaśniejszy. Dla mnie z pewnością herbata do parzenia w niższych temperaturach. Sumując - ciekawe doświadczenie :)
Aleksandra S | 19:03 | 15.04
aromat:
     
(4/5)
smak:
     
(5/5)
Aromat ledwie dostrzegalny ale przyjemny, Barwa lekko złota wpadająca w mleczny bursztyn, Smak wspaniały, bardzo delikatny odrobinkę przypominający silver needle Idealna herbata dla fanów delikatnych smaków ;)
Ada Piórek | 13.09.2017
aromat:
     
(4/5)
smak:
     
(5/5)
Kraków, Floriańska 13, tel: 604 133 733,
Website Security Test