TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka €0 ; dostawa od €2,33, do darmowej brakuje €34,92
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
dostawa od €2,33, do darmowej brakuje €34,92
do zapłaty €0
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Ya Bao Yesheng

Ya Bao Yesheng
herbata:
region:
smak:
aromat:

Ya Bao Yesheng   młode pąki dzikiej odmiany drzew herbacianych rosnących w prowincji Yunnan. Z tych samych drzew najczęściej produkuje się herbaty pu-erh, przez co Ya Bao czasem nazywane jest „białym pu-erhem”.
 

Wygląd tej herbaty jest zupełnie odmienny od tego, do którego jesteśmy przyzwyczajeni – to nierozwinięte lub częściowo rozwinięte pąki zespolone ze sobą. Pochodzą one z drzew odmiany Camellia Sinensis var. dehongensis, nazywanej też „odmianą purpurową”. 
 

Smak i aromat: bardzo unikalny i charakterystyczny dla tej herbaty, łączy w sobie słodkość z lekką ostrością sosnowych igieł. Arbuzowy posmak z wyczuwalną nutą wanilii. Całość bardzo lekka.

Sposób parzenia: Jeden gram herbaty odmierzamy na każde 50 ml wody.  Polecamy parzyć tę herbatę dwa, trzy, maksymalnie cztery razy. Parzymy w temperaturze 95ºC przez 1,5 minuty, drugie parzenie 95ºC i 3 minuty, trzecie parzenie 5-6 minut również w temp. 95ºC.

* Dla uzyskania właściwego smak należy pamiętać, aby po każdym parzeniu oddzielić liście od naparu.

Pochodzenie: Chiny, prowincja Yunnan

Parzenie
5g / 250ml wody
95 ºC
I parzenie 1,5 min.; II 3 min.; III 6 min.
3 parzenia

Ya Bao Yesheng

smak
     
4.88
aromat
     
4.63
25g - €4,66
50g - €9,08
100g - €18,16
dostawa: wysyłka ekspresowa od 10 zł, darmowa dostawa w Polsce od 150 zł, EUROPA za 45 zł, USA za 85 zł, zobacz szczegóły dostawy, płatności i zwrotu >>
opcja zamówień tel.   604 133-733   pn-pt 8-17.00
OPINIE
4.76 8 5 0
Piotr smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Herbata zdecydowanie inna niż moja ukochana Yue Guang Bai „Moonlight”, niemniej i ta bardzo przypadła mi do gustu. Jeśli mam akurat ochotę na herbatę o bardziej orzeźwiającym, nieco iglastym charakterze, wtedy sięgam po "YBY". "Moonlight" podchodzi mi bardziej jako codzienna biała herbata ze względu na smak i aromat zbliżony do czarnej herbaty (tj. przy dłuższym parzeniu w wyższej temperaturze). Ta, to z kolei "typowa" biała herbata. Niezależnie jakbyśmy jej nie parzyli pozostanie "białą herbatą". Orzeźwiająca, lekka i pozbawiona herbacianej goryczki. Na upalne letnie dni będzie strzałem w dziesiątkę.
Sylwia smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Najlepsza herbata ją piłam. Cudowna !!!!
Łukasz smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Pyszna, klarowna i orzeźwiająca z delikatną nutą słodyczy.
Łukasz smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Świetna, orzeźwiająca, polecam wyższą temperature i krótszy czas, bardzo ciekawy smak, faktycznie sosnowy, długo utrzymuje się na języku który lekkp drętwieje. Nie ma obawy przed przeparzeniem. Napsr jasny ale aromatyczny, Polecam, jedna z moich ulubionych herbat wogóle.
Aleksander smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Powiem szczerze - jest to jedna z najlepszych herbat, jakie w życiu piłem. Smak w rzeczy samej jest unikalny. Tego po prostu trzeba spróbować. Już sam wygląd nawet sprawia, że mamy do czynienia z czymś zupełnie wyjątkowym. Ya Bao to prawdziwy skarb. Obowiązkowa pozycja dla każdego herbaciarza.
Artur smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
W moim osobistym rankingu herbat zajmuje jedno z najwyższych miejsc,Herbaciany ewenement. Polecam każdemu herbaciarzowi.
Maciej smak  
     
4.00     aromat  
     
4.00
Ma coś w sobie. Arbuzowy posmak faktycznie jest, zakończony słodką nutą. Dla mnie jednak zbyt słodka, lekko wręcz mdła, choć może niewłaściwie zaparzyłem, sprawdzę jeszcze parzenie gongfu, może dojdzie trochę cierpkości. W każdym razie warta spróbowania dla unikalnego smaku.
Marek smak  
     
5.00     aromat  
     
3.00
Delikatna jak na białą herbatę przystało i przy tym dobra lecz aromat nie jest zbyt intensywny.
     
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane