KLASYCZNA PREMIUM BIAŁA ŻÓŁTA ZIELONA OOLONG ZIELONA Z DOD. CZARNA CZARNA Z DOD. PU ERH ZIOŁA ROOIBOS OWOCOWA YERBA MATE AKCESORIA
White Flower Lychee Ball (1 szt.)
White Flower Lychee Ball (1 szt.) White Flower Lychee Ball (1 szt.)

White Flower Lychee Ball (1 szt.)

Aromat:
     
(ocena: 4.50/5)
Smak:
     
(ocena: 4.50/5)
Asortyment:
Gramatura i cena:
Opis produktu

White Flower Lychee Ball - liście tej białej herbaty rozkwitającej zwinięte są ręcznie na kształt kuli. W trakcie zaparzania białe pączki pięknie się rozwijają, zostawiając kwiat lichee w centrum urzekającej kompozycji. Duża liczba białych koniuszków listków (tipsów) czyni ten herbaciany specjał pięknym i zdrowym sposobem na spędzenie chwili wolnego czasu. Smak jest jedwabisty i delikatnie jaśminowy. Na wagę 100g składa się około 18 sztuk herbaty.

Herbaty artystyczne rozwijają się stopniowo, dzięki temu liście zdają się tańczyć w wodzie, żeby ostatecznie rozkwitnąć w piękny kwiat. Obserwowanie tego procesu sprawia wiele radości, dlatego polecamy zaparzać je w szklanym naczyniu.

Kraj pochodzenia: Chiny.

Zobacz też nasz filmik o herbatach kwitnących.

 


Sposoby parzenia
1 szt./ 250 ml
90°C
ok. 5 min.
Jedna sztuka na mały dzbanuszek lub czajniczek (około 0,25 l), temp. wody 90 st. C, parzyć ok. 5 min., aż do całkowitego rozkwitnięcia.
Oceny i opinie
Herbatka bardzo efektowna jeżeli chodzi o wygląd, co do smaku zależy kto co lubi, dla mnie średnia.
Jolanta Kamińska | 08.10.2013
aromat:
     
(3/5)
smak:
     
(3/5)
Bardzo smaczna, jednak pod kątem działanie na organizm jest przeciętna.
Bartosz Leśko | 05.12.2011
aromat:
     
(5/5)
smak:
     
(5/5)
Rola jaką odgrywa w teatrze zaparzania jest niesamowita. Rozkwitający pączek kwiatu kusi swoim delikatnym aromatem. Pierwszy napar parzyłem około 6,5min, byłem ciekaw do jakiego stopnia kwiat się rozwinie, ale moim zdaniem 4,5minuty w zupełności wystarczy aby wydobyć \\\"moc\\\" smaku połączony z delikatnością aromatu. Serdecznie polecam:)
Tomasz Mikietyn | 28.03.2011
aromat:
     
(5/5)
smak:
     
(5/5)
Herbata o niesamowicie efektowna. Po zalaniu woda kulka sie otwiera a w filizance powstaje cos jakby kwiat. Polecam szczególnie na mile wieczory we dwoje :) Smak bardzo delikany. Herbata bardzo slodka sama w sobie.
Mariusz Pietrzak | 05.01.2010
aromat:
     
(5/5)
smak:
     
(5/5)
Kraków, Floriańska 13, tel: 604 133 733,
Website Security Test