TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Wakocha Benifuki​​​​​​​ Premium 2022

Wakocha Benifuki​​​​​​​ Premium 2022
NOWOŚĆ
Wakōcha Benifūki Premium 2022 – wysokiej klasy czarna herbata japońska z pierwszego zbioru, pochodząca z prefektury Kumamoto na południu Japonii. Idealnie zachowane, piękne liście. Wyrafinowany smak. Prawdziwie rzemieślnicza herbata wytwarzana w małej ilości.

Aromat klasyczny dla japoński herbat czarnych – dominują dojrzałe owoce jak borówka czy malina. Smak jest w zależności od parzenia może być delikatny lub bardzo wyrazisty. Kolor klasyczny, jasnoczerwony do intensywnie czerwonego w zależności od intensywności.  W naparze, tak jak w aromacie, dominują dojrzałe owoce, ale z dozą słodkich „cukierkowych” nut, częściej spotykanych w czarnych herbatach z Tajwanu. Autorem tej herbaty jest pan Kajihara, którego Kamairicha Denshō cieszy nas od kilku lat.

Benifūki to najbardziej sztandarowy kultywar krzewu herbacianego, używany do produkcji czarnej herbaty japońskiej. Chociaż produkuje się z niego dużo herbaty przeciętnej jakości, to w rękach doświadczonego producenta potrafi dać fenomenalne rezultaty. Ta herbata pokazuje, że benifūki to krzew, który w pełni zasłużył na swoją sławę. Zachęcamy do porównania tej herbaty z naszą podstawową Wakōcha Benifūki.  

Kultywar benifūki jest krzewem o indyjskim rodowodzie powstały poprzez skrzyżowanie kultywaru benihomare wyselekcjonowanego z indyjskich ziaren, oraz krzewu z Dardżylingu. 

Pochodzenie: Japonia, prefektura Kumamoto, Tsuge
Zbiory: wiosna 2022 (ichibancha)
Kultywar: benifūki
Parzenie
4g / 250ml
ok. 90°C
I parzenie 1,5 min
II 2-3 min
III 5-8 min
3 parzenia
Zachęcamy do wypróbowania parzenia tej herbaty w gaiwanie: 5g na 100 ml wody, temperatura 90-95°C, pierwsze 2 parzenia ok. 20-30 sekund, kolejne stopniowo wydłużane
przeglądane