TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Vietnam Gushu 2021

wietnamski surowy pu-erh ze starych drzew

Vietnam Gushu 2021
Vietnam Gushu 2021 – wietnamska herbata w wytwarzana w stylu surowych herbat Pu-erh z chińskiej prowincji Yunnan. Wyśmienitej jakości materiał ze starych drzew herbacianych. Prasowana w formę kołacza o masie 350 gramów.

Świeży aromat i intensywny, naturalny smak herbaciany. Dominują nuty dzikich kwiatów i ziół, ale ma też lekko owocowy aromat przypominający truskawki.  Napar ma barwę słomkową, przy mocniejszym parzeniu przechodzącą w pomarańczową. W smaku znajdziemy dobry balans słodyczy i przyjemnej goryczki, z nutami warzywnymi. Posmak jest długi i słodki, orzeźwiający. Wyraźnie pobudzająca. 

To herbata powstająca dokładnie według tych samych zasad, co surowa herbata Pu-erh, ale ponieważ nie powstaje w Yunnanie, nie może nosić tej nazwy. Ponieważ młoda, surowa herbata pu-erh z technicznego punktu widzenia należy do herbat zielonych, tę wietnamską herbatę również trzeba do nich zaliczyć – jest to zielona herbata suszona na słońcu, z potencjałem na dojrzewanie przez długie leżakowanie. Nadaje się zarówno do parzenia w gaiwanie w stylu gongfu jak surowy Pu-erh, jak i do dłuższego parzenia wodą o lekko obniżonej temperaturze, jak herbata zielona.

Do produkcji wykorzystano materiał bardzo wysokiej jakości, z dużą ilością młodych pąków, pochodzący ze starych i dzikich drzew herbacianych z północnego Wietnamu. Podobnej jakości herbata z Yunnanu kosztowałaby wyraźnie więcej. Prasowana maszynowo w mocno zbite dyski o masie ok. 350 gramów, owinięta w papier bez nadruku. 

Pochodzenie: Wietnam, Ha Giang, Tay Con Linh
Odmiana: Shan Tuyet
Zbiory: wiosna 2021
 
Parzenie
4g / 250 ml
85-90°C
I parzenie 2 min
II 3 min
III 6 min
3 parzenia
Polecamy parzenie w stylu gongfu cha: wrzątek, 5-6g/100 ml, krótkie parzenia zaczynając od około 10 sekund

Vietnam Gushu 2021

wietnamski surowy pu-erh ze starych drzew

smak
     
3.50
aromat
     
4.00

czekamy na dostawę

10g - 14 zł czekamy na dostawę
25g - 32 zł czekamy na dostawę
50g - 62 zł czekamy na dostawę
100g - 124 zł czekamy na dostawę
350g - 390 zł czekamy na dostawę
wysyłka: w ciągu 2 dni opcja zamówień tel.   604 133-733   pn-pt 8-16:30
OPINIE
3.75 2 5 0
B smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Bardzo zacny sheng, mnóstwo krągłej, miękkiej słodyczy, ziołowo-owocowa góra
Piotr K. smak  
     
2.00     aromat  
     
3.00
Ależ rozczarowuje. Dwie szanse: gong fu jakby to był sheng, długie parzenie jakby to była zielona. Nikły zapach, zarówno naparu jak i z pustego naczynia. W ustach pusta, z pojawiającą się przy dłuższym parzeniu nieprzyjemną goryczką. Charakterystyczne dla szczepu nuty miodowo-kwiatowe przytłumione. Posmak przyjemny, słodko-miodowy, ale krótki i urwany. Każda z 2 pozostałych herbat z Shan Tuyet bije ją na głowę. Wracam do Wietnam Green Organic, bo choć najtańsza, to z zielonych wietnamskich chyba najciekawsza.
     
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane