TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka 0 zł ; wysyłka od 9 zł, do darmowej wysyłki brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
wysyłka od 9 zł, do darmowej wysyłki brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Tongmuguan Lapsang Souchong 2020

Tongmuguan Lapsang Souchong 2020
Tongmuguan Lapsang Souchong 2020 – naturalnie wędzona dymem z drewna sosnowego herbata czarna znana także jako Zhengshan Xiaozhong, pochodząca z rezerwatu Tongmu Guan, autorstwa uznanego mistrza herbacianego.

W aromacie suchych liści dym jest stosunkowo intensywny, ale po zaparzeniu herbata ujawnia znacznie łagodniejsze oblicze. Nuta dymna przede wszystkim bardzo harmonijnie wpisuje się w charakterystyczne, tropikalne nuty smakowe czarnej herbaty z Tongmu Guan. Aromat naparu przypomina wędzoną śliwkę. Bardzo gładka, o długim i przyjemnym finiszu. Napar czysty i klarowny, złoto-pomarańczowy. 

To herbata wytwarzana według tradycyjnej i niestety zanikającej już metody. Cała obróbka herbaty przebiega w specjalnym, kilkupoziomowym drewnianym budynku (qīnglóu 青楼), na parterze którego znajdują się piece, w których pali się drewno sosnowe. Świeżo zebrane zielone liście trafiają na najwyższe piętro, gdzie przechodzą więdnięcie i otrzymują pierwszą dawkę dymu. Następnie trafiają piętro niżej, gdzie są zwijane i zostawiane do utlenienia, cały czas w dymie. Utlenione liście przenoszone są piętro niżej, tuż nad piece, gdzie są suszone, oraz gdzie dymu jest najwięcej. Dzięki temu, że cały proces produkcji przebiega w ciągłej obecności dymu, liście są nim przesiąknięte do szpiku, dym miesza się z sokami herbaty i idealnie z nimi integruje. W przeciwieństwie do powierzchownie tylko wędzonych herbat, w tym przypadku dymny aromat wyczuwalny jest aż do ostatniego parzenia. Warto podkreślić, że to herbata rosnąca w krystalicznie czystych warunkach naturalnych rezerwatu przyrody Tongmu Guan. Do wędzenia użyto drewna lokalnych sosen, które upadły z przyczyn naturalnych. W rezerwacie wycinka drzew jest zakazana, co także przyczynia się do tego, że tradycyjnie dymiony Zhengshan Xiaozhong jest herbatą zanikającą i coraz droższą – cena lokalnego drewna jest wysoka, natomiast „importowanie” drewna oznacza wysokie koszty transportu. Kolejnym czynnikiem jest to, że obecnie wśród chińskich konsumentów popularniejszy jest współczesny, niewędzony Zhengshan Xiaozhong.

Dlaczego rocznik 2020, a nie 2021? 
Po procesie obróbki wędzona herbata musi leżakować kilka miesięcy. Herbata z danego roku trafia na rynek około września. lub dopiero rok po zbiorach. Wędzony Zhengshan Xiaozhong nadaje się do kilkuletniego przechowywania bez utraty jakości.

Pochodzenie: Chiny, prowincja Fujian, Tongmu Guan
Zbiory: początek maja 2020

Parzenie:
Zalecamy parzenie w stylu gongfu (opisane w tabeli poniżej). Standardowe zachodnie parzenie, chociaż nie ujawni wszystkich walorów tej herbaty, także da pyszny napar. W takim wypadku polecamy następujące parzenie:
5g / 250 ml / 96°C
I parzenie: 2 minuty
II parzenie: 3 minuty
III parzenie 6 minut
Parzenie
5g / 100-120 ml
90-96℃
Zaczynamy od ok. 10 sekund, stopniowo wydłużamy.
6-8 parzeń
Powyższe parzenie dotyczy zalecanego stylu gongfu cha. Instrukcja parzenia w stylu zachodnim znajduje się w opisie produktu.

Tongmuguan Lapsang Souchong 2020

czekamy na dostawę

10g - 30 zł czekamy na dostawę
25g - 73 zł czekamy na dostawę
50g - 145 zł czekamy na dostawę
wysyłka: w ciągu 1-2 dni opcja zamówień tel.   604 133-733   pn-pt 8-16:30
OPINIE
5 1 5 0
     
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane