TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka 0 zł ; wysyłka od 9 zł, do darmowej wysyłki brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
wysyłka od 9 zł, do darmowej wysyłki brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

​Taiping Hou Kui 2021

​Taiping Hou Kui 2021
Taiping Hou Kui 2021 – jedna z najsłynniejszych chińskich herbat zielonych. Rzadko spotykany oryginał z rdzennego regionu produkcji.

Liście i napar mają delikatny czysty aromat – w Chinach często przyrównywany do zapachu orchidei, chociaż  wyczuwalna jest tu też nuta arbuza. Smak słodki, lekko warzywny, lekko morski. Prawdziwa przyjemność z picia tej herbaty zaczyna się jednak kilka chwil po przełknięciu, kiedy aromat wraca w wydychanym nosem powietrzu, a na podniebieniu i w przełyku pojawia się tak zwana „powracająca słodycz” i trudny do określenia, a charakterystyczny dla tego gatunku posmak. Bardzo wyrafinowana i ulotna herbata – niemal dokładne przeciwieństwo ordynarnych podróbek sprzedawanych pod nazwą Taiping Hou Kui, które niestety zalały zachodni rynek. Podkreślamy, że jest to herbata bardzo delikatna – dla amatorów lekkich smaków, którzy lubią dokładnie wsłuchiwać się w historie, które herbata ma do opowiedzenia. 

Liście są węższe, mniejsze, mniej rozciągnięte niż w większości herbat podających się za Hou Kui, a które w rzeczywistości powinny nazywać się Bu Jian. Na większości sprasowanych pędów widoczny jest pąk i dwa liście. Hou Kui zbierany jest w nietypowym standardzie „pąk i trzy liście”, ale w procesie sortowania trzeci i jednocześnie najbardziej rozwinięty z liści jest usuwany. Gdzieniegdzie, w wyniku niedokładnego sortowania, liść ten może być pominięty i trafić do ostatecznego produktu.

Herbata tu prezentowana pochodzi z okolic jeziora Taiping, czyli z regionu, gdzie narodził się ten styl herbaty. Produkcja ręczna wspomagana maszynowo. 

Pochodzenie: Chiny, prowincja Anhui, okolice jeziora Taiping
Zbiory: połowa kwietnia 2021
Kultywar: Shi Da
Parzenie
6-8g / 250 ml
~85-90°C
I parzenie 2,5 min;
II 2,5 min;
III 4-5 min; IV 8-10 min
3-4 parzenia
Zalecamy parzenie w szklanym naczyniu bez pokrywki. III i IV parzenie może być wykonane z użyciem wrzątku.

​Taiping Hou Kui 2021

smak
     
5.00
aromat
     
5.00

czekamy na dostawę

10g - 25 zł czekamy na dostawę
25g - 55 zł czekamy na dostawę
50g - 110 zł czekamy na dostawę
100g - 220 zł czekamy na dostawę
250g - 530 zł czekamy na dostawę
wysyłka: w ciągu 1-2 dni opcja zamówień tel.   604 133-733   pn-pt 8-16:30
OPINIE
5.00 2 5 0
Piotr K. smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Ja akurat fanem Long Jinga nie jestem, ale Taiping bardzo polubiłem. Herbata bardzo odświeżająca i lekka, ale nie wodnista. Idealna na letnie poranki. Dużo soczystego arbuza, agrest, trochę miodowej słodyczy. Nie robi się gorzka. Podane tu wskazówki parzenia sprawdziły się u mnie najlepiej. Chętnie powtórzę.
Aneta smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Myślałam, że nic nie pobije Long Jinga, ale Taiping Hou Kui nie daje o sobie zapomnieć. Herbata wydajna, lubiąca wyższe temperatury. Najlepsza zielona.
     
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane