KLASYCZNA PREMIUM BIAŁA ŻÓŁTA ZIELONA OOLONG ZIELONA Z DOD. CZARNA CZARNA Z DOD. PU ERH ZIOŁA ROOIBOS OWOCOWA YERBA MATE AKCESORIA
Tai Ping Hou Kui 2017

Tai Ping Hou Kui 2017

Aromat:
     
(ocena: 4/5)
Smak:
     
(ocena: 4/5)
Asortyment:
Gramatura i cena:
dostępność:
niedostępny
Opis produktu

Tai Ping Hou Kui 2017 - wspaniała wiosenna herbata, klasyk chińskiego kunsztu herbacianego.

Jest oficjalnie uznawaną za jedną z dziesięciu najznakomienitszych chińskich herbat. Ogromne, charakterystyczne płaskie liście z odciśniętą "siateczką" robią wspaniałe wrażenie.

Smak tej herbaty jest bardziej zdecydowany od smaku większości wiosennych herbat chińskich. Wyczuwalne są w nim nuty glonowe, z lekkim umami i słodkim posmakiem. Jak na zieloną herbatę mocna cielistość (w angielskiej terminologii 'body') naparu.

Pochodzenie: Chiny, prowincja Anhui
Zbiory: koniec marca 2017

Parzenie: około 2 gramów herbaty zalecamy zaparzać w 75 stopniowej wodzie w ilości 150 ml. Pierwsze 2 parzenia nie powinny trwać więcej niż minutę - kolejne powinny być dłuższe o około połowę poprzedniego.

Sposoby parzenia
2 g /150 ml
75-80°C
1-3 min
Około 2 gramów herbaty zalecamy zaparzać w 75 stopniowej wodzie w ilości 150 ml. Pierwsze 2 parzenia nie powinny trwać więcej niż minutę - kolejne powinny być dłuższe o około połowę poprzedniego.
Oceny i opinie
Piłem tę herbatę z zeszłorocznych zbiorów i bardzo mi odpowiadała. Dlatego też zakupiłem ją ze świeżej dostawy i nie zawiodła mnie. Doskonały smak zielonych herbat, wyrazisty i świeży. A liście jeszcze większe i bardziej regularne w porównaniu z poprzednim rokiem.
Piotr Skutil | 08.05.2017
aromat:
     
(4/5)
smak:
     
(4/5)
Rekomendacje
Tagi: dla konesera
Kraków, Floriańska 13, tel: 604 133 733,
Website Security Test