TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka 0 pln ; dostawa od 7 pln, do darmowej brakuje 100 pln
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
dostawa od 7 pln, do darmowej brakuje 100 pln
do zapłaty 0 pln
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
<strong>Shincha</strong> Kirishima Saemidori 2019
NOWOŚĆ
Shincha Kirishima Saemidori 2019 – japońska zielona herbata w jednej z najlepszych odsłon! Doskonałej jakości sencha z górskiego regionu wokół miasta Kirishima, leżącego w prefekturze Kagoshima na wyspie Kiusiu, na południu Japonii. Herbata z najwcześniejszego zbioru wiosennego, nazywana w sezonie wiosennym „shincha”.
 
Jak wskazuje nazwa, prezentowana tu sencha powstała z odmiany (kultywaru) „saemidori”, dobrze znanej i docenianej przez miłośników japońskich herbat na całym świecie. „Saemidori”, zarejestrowana oficjalnie w 1990 r., jest rezultatem skrzyżowania dwóch innych odmian – „asatsuyu” oraz najpopularniejszej w Japonii „yabukita”. Cechuje się szybszym terminem zbiorów, piękną, jasnozieloną barwą naparu, a smakowo silniej zaakcentowaną nutą umami i minimalną cierpkością.
 
Często kultywar „saemidori” wykorzystywany jest do produkcji sencha poddawanej dłuższej obróbce na parze, czyli fukumushicha, albo herbaty gyokuro. W tym przypadku mamy jednak do czynienia z bardziej klasyczną sencha o łagodniejszym charakterze. Jej krócej parowane listki mają w większości kształt ładnie zrolowanych igiełek i jeszcze przed zaparzeniem urzekają słodkim, niemal cukrowo-owocowym aromatem.
 
Sporą dawkę owej słodyczy daje się następnie wyczuć w smaku herbaty, praktycznie pozbawionym goryczkowych akcentów. Delikatniej zbudowany napar bardziej kojarzy się przy tym ze świeżymi warzywami w rodzaju zielonej fasolki czy groszku niż z intensywną trawiastością. W kolejnych parzeniach przewija się w nim dodatkowo subtelna orzechowa nuta, a w długim, gładkim posmaku ponownie na pierwszy plan wysuwa się naturalna słodycz. Słynna, wysokiej klasy odmiana „saemidori” w świetnym wydaniu.

Zbiory: druga połowa kwietnia (ichibancha) 2019
Pochodzenie: Japonia, prefektura Kagoshima, Kirishima
Kultywar: Saemidori

*zakup 50g tej herbaty oznacza otrzymanie jej w oryginalnym opakowaniu

Shincha Kirishima Saemidori 2019

smak
     
5.00
aromat
     
5.00

wyprzedany

dostawa: od 7 PLN, darmowa dostawa od 100 PLN, wysyłki zagraniczne za 36 PLN (stały koszt)
wysyłka ekspresowa w ciągu 24h
opcja zamówień tel.   604 133-733   pn-sb 10-20.00 KOSZT DOSTAWY - PŁATNOŚĆ - ZWROT
region:
Kagoshima, Japonia
zbiory:
wiosenne/first flush, 2019
Parzenie
6-7g / 250 ml
70-75°C
I parzenie 1 minuta; II 20 sekund; III 45-60 sek.
3-4 parzenia
OCEŃ PRODUKT
5.00 1 5 0
     
     

trwa wysyłanie opinii...

Anna smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
pyszna i pachnąca.
ostatnio przeglądane