KLASYCZNA PREMIUM BIAŁA ŻÓŁTA ZIELONA OOLONG ZIELONA Z DOD. CZARNA CZARNA Z DOD. PU ERH ZIOŁA ROOIBOS OWOCOWA YERBA MATE AKCESORIA
Shincha Tanegashima Saemidori 2018
Shincha Tanegashima Saemidori 2018 Shincha Tanegashima Saemidori 2018

Shincha Tanegashima Saemidori 2018

Aromat:
     
(ocena: 5/5)
Smak:
     
(ocena: 5/5)
Asortyment:
Gramatura i cena:
dostępność:
niedostępny
Opis produktu
Shincha Tanegashima Saemidori 2018 – shincha, czyli „nowa herbata”, najwcześniejsza wiosenna herbata japońska. Kombinacja szczepu Saemidori oraz ogrodu na wyspie Tanegashima położonej jeszcze bardziej na południe od wyspy Kiusiu nadała tej herbacie niezwykły charakter. 

Bogate umami, długo utrzymujący się posmak w ustach, bardzo pełny, naznaczony słodyczą oraz delikatnymi orzechami laskowymi smak. 

Mocny aromat świeżo skoszonej trawy połączony z nutami kwiatowymi i morskimi nadają tej herbacie wyjątkowy i złożony charakter.
 
Zbiory: koniec kwietnia 2018
Pochodzenie: Tanegashima, pref. Kagoshima, Japonia
Kultywar (szczep): Saemidori
 
Kultywar powstały w wyniku skrzyżowania w roku 1969 kultywarów Yabukita i Asatsuyu, zarejestrowany w roku 1990. To kultywar wcześnie wypuszczający pąki, przez co jego zbiory są od 4 do 7 dni wcześniejsze, niż zbiory Yabukity. Bardzo wrażliwy na przymrozki, w związku z czym uprawiany głównie na południu Japonii. Uważa się, że otrzymana z Saemidori herbata jest wyższej jakości, niż ta otrzymana z jej „krzewów-rodziców”, czyli Asatsuyu i Yabukity. 

*zakup 50g tej herbaty oznacza otrzymanie jej w oryginalnym opakowaniu
 
Sposoby parzenia
5g/200ml
65-80 °C
I parzenie 1 minuta; II 20 s; III 45 s
Oceny i opinie
Przepyszna shincha z wyraźnym umami. Mam nadzieję że uda się mi jej jeszcze nieco dokupić pod koniec miesiąca :) Jak dla mnie zdecydowanie 5/5.
Tomasz Wągrowski | 14:01 | 06.06
aromat:
     
(5/5)
smak:
     
(5/5)
Świetna! Powiem uczciwie - nie jestem wielką fanką herbat japońskich, ale zdarzają się pozycje, które przekonują mnie, żeby do japonii wracać. Ta shincha jest niezwykle złożona - czuć w niej nuty morskie, świeże, przeplatające się z posmakiem orzecha. Wyraziście słodka. Wyróżnia się na tle innych shinch, które piłam.
Olga Mrozek | 12:22 | 02.06
aromat:
     
(5/5)
smak:
     
(5/5)
Rekomendacje
Kraków, Floriańska 13, tel: 604 133 733,
Website Security Test