TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka 0 zł ; wysyłka od 9 zł, do darmowej wysyłki brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
wysyłka od 9 zł, do darmowej wysyłki brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Sencha Yame Okumidori 2020

Sencha Yame Okumidori 2020
Sencha Yame Okumidori 2020 – górska sencha uprawiana metodami rolnictwa naturalnego. Klasyka w najlepszym znaczeniu tego słowa. Oryginalna sencha z Yame.

Czarujący, delikatny, tropikalny aromat suchych liści. Listki drobne, ale o żywym, ciemnozielonym kolorze. Napar jest intensywnie zielony już od pierwszego parzenia (charakterystyczna cecha szczepu okumidori), mętny, o dużej cielistości. Smak to klasyka herbaty sencha – skórka białych winogron, zioła, lekkie umami i lekka słodycz, zbalansowane przyjemną cierpkością w posmaku. Napar z drugiego parzenia jest już zupełnie nieprzejrzysty i jeszcze intensywniej zielony.

To naturalny smak herbaty sencha, bez wspomagania żadnymi nawozami czy środkami ochrony roślin, z minimalną ingerencją rolnika. Krzewy na tę herbatę rosną z dala od jakichkolwiek źródeł zanieczyszczeń, w krystalicznie czystym górskim środowisku, aż 650 m n.p.m. 

Sencha z Yame rzadko gości w naszym sklepie. W ostatnich latach tamtejsze herbaty sięgają po najwyższe laury w konkursach i osiągają wysokie ceny. Niestety trudno nam było znaleźć herbatę z Yame, która spełniałaby pokładane w niej oczekiwania. Ta nawet je przewyższa, ale niestety jest to herbata produkowana w zbyt małej ilości, abyśmy mogli oferować ją przez cały rok.

Pochodzenie: Japonia, prefektura Fukuoka, Yame, wieś Yabemura
Zbiory: wiosna 2020 (ichibancha)
Kultywar: okumidori
Styl: chūmushi (średnia długość obróbki parą wodną)

Herbata oryginalnie pakowana w Japonii w próżniowe torebki zawierające 50g liści.
Parzenie
6-7g/250ml wody
I parzenie 70°C;
II 75°C;
III 80-85°C
I parzenie 1 min;
II 20-30s;
III 40-50s
4 parzenia

Sencha Yame Okumidori 2020

smak
     
5.00
aromat
     
5.00

czekamy na dostawę

10g - 16,50 zł czekamy na dostawę
25g - 40 zł czekamy na dostawę
50g - 77 zł czekamy na dostawę
wysyłka: w ciągu 1-2 dni opcja zamówień tel.   604 133-733   pn-pt 8-16:30
OPINIE
5.00 2 5 0
Oskar smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Super Yamecha ! Zgadzam się, smak to klasyka Sencha, skórka białych winogron, zioła, lekkie umami i lekka słodycz, zbalansowane przyjemną cierpkością w posmaku. Napar z drugiego parzenia jest naprawdę nieprzejrzysty ale za to intensywniej zielony, poza tym jest to pierwsza herbata w której spodobała mi się kolorystyka liści + jest orzeźwiająca z racji tego, że są to pierwsze zbiory (Ichibancha)
Konrad smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Moje pierwsze zamówienie na tej stronie, spełniło oczekiwania w 100%, zazwyczaj zamawiam bezpośrednio z Japonii ale ze względu na pandemię są teraz pojawiają się problemy. Bardzo mi się podoba pakowanie próżniowe, na pewno pozwala zachować walory smakowe. A sencha jest wyśmienita, na pewno zajrzę to tej herbaciarni jak będę w Krakowie i będę zamawiał teraz herbatki tutaj, bo jakość przebija polską konkurencję.
     
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane