KLASYCZNA PREMIUM BIAŁA ŻÓŁTA ZIELONA OOLONG ZIELONA Z DOD. CZARNA CZARNA Z DOD. PU ERH ZIOŁA ROOIBOS OWOCOWA YERBA MATE AKCESORIA
Sencha Fukamushi Asanoka Organic 2018

Sencha Fukamushi Asanoka Organic 2018

Aromat:
     
(ocena: 0/5)
Smak:
     
(ocena: 0/5)
Asortyment:
Gramatura i cena:
Opis produktu
Sencha Fukamushi Asanoka Organic 2018 – wyrazista sencha z ekologicznych upraw. Przetwarzana w stylu fukamushi, co oznacza rozdrobnione listki i intensywnie zielony kolor naparu. 
 
Dużo słodyczy i bardzo przyjemny posmak kojarzący się ze skórką brzoskwini to najbardziej wybijające się cechy tej herbaty. Goryczka i cierpkość są wyraźnie zaznaczone, lecz dobrze zbalansowane i wpisujące się w całokształt smaku tej herbaty. 
 
W zeszłym roku sencha Asanoka przebojem wdarła się do naszej oferty i do Waszych serc. W tym roku przedstawiamy ten sam kultywar w nieco innej odsłonie – liście długo poddawane obróbce parą wodną, czyli styl fukamushi.
 
Kultywar Asanoka jest stosunkowo nowy, bo oficjalnie zarejestrowany został w roku 1996. Powstał przez skrzyżowanie szczepu Yabukita (najpopularniejszy japoński krzew herbaciany) z chińskim krzewem z prowincji Jiangxi (kultywar 平水1号).
 
Zbiory: 11 kwietnia 2018
Kultywar: Asanoka
Styl: fukamushi (długa obróbka parą – dowiedz się, co to oznacza)
 
Herbata pakowana oryginalnie w Japonii w torebki zawierające 50 gramów liści.
Sposoby parzenia
6-7g / 250 ml
70-80 °C
I 1,5 minuty; II 20s; III 45s
Oceny i opinie
Nikt jeszcze nie komentował tego produktu
Rekomendacje
Kraków, Floriańska 13, tel: 604 133 733,
Website Security Test