TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka 0 zł ; wysyłka od 9 zł, do darmowej wysyłki brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
wysyłka od 9 zł, do darmowej wysyłki brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Oolong „Stuletni Ogród” 2020

Oolong „Stuletni Ogród” 2020
Oolong „Stuletni Ogród” 2020 – herbata oolong pochodząca – dosłownie jak wskazuje nazwa – z ogrodu herbacianego, gdzie rosną krzewy w wieku ponad stu lat. Świeża, delikatna i głęboka. Zbiór zimowy 2020.

Delikatna, aromatyczna herbata o dużej cielistości gładkiej strukturze naparu. W smaku i aromacie przeważają nuty owoców tropikalnych, ale można też wyczuć trochę miodowej słodyczy i polne zioła. W przypadku tej herbaty, bardziej niż o smaku, powinno mówić się ogólnie o odczuciach, bo to one ujawniają, z jakim rarytasem mamy do czynienia. Długi posmak w postaci powracającej słodyczy, sięgający głęboko do przełyku. Charakterystyczne uczucie nawilżenia i lepkości w ustach – ta herbata, nawet bardzo mocno zaparzona, nie pozostawi szorstkości i cierpkości. To herbata Dong Ding w wersji niepalonej – poziom utlenienia liści jest wyższy niż większości niepalonych oolongów tajwańskich.

Oolong ten pochodzi z ogrodu herbacianego w Lugu. W ogrodzie tym rośnie około 20 różnych szczepów herbaty, zasadzonych na przestrzeni ponad stu lat jego istnienia. Wszystkie te szczepy są mieszane, co nadaje herbacie niespotykanego bogactwa smaku. Twórcą tej herbaty i spadkobiercą stuletniego ogrodu jest pan Huayin Chen. Herbaty tego producenta są cenione na Tajwanie i poza nim.  Niestety z powodu bardzo małych zbiorów zimowych, herbata z tego sezonu jest szczególnie droga, ale jej jakość jest fantastyczna. 

Sztandarowym „produktem” Stuletniego Ogrodu pana Chena jest palona herbata Dong Ding. W tym przypadku mamy jednak do czynienia z herbatą przed paleniem, w tym roku dostępną tylko na specjalne zamówienie. Cała reszta zostaje poddana paleniu nad węglem drzewnym z longanu i staje się jednym z najlepszych oolongów Dong Ding na Tajwanie. 

Herbaty ze stuletniego ogrodu uprawiane są z małą ingerencją, bez użycia sztucznych nawozów i środków ochrony roślin. Liście są tu zbierane stosunkowo późno, bo tylko dłuższy czas wzrostu pozwala uzyskać unikalny smak i styl herbat pana Chena. Niestety oznacza to także, że krzewy są bardziej narażone na atak insektów, co znacznie zmniejsza plony i podwyższa cenę. Mamy świadomość, że są to herbaty bardzo drogie, ale dzięki uprzejmości pana Chena możemy sprzedawać jego herbaty w cenie jedynie nieco wyższej, niż detaliczna cena bezpośrednio u źródła. 

Pochodzenie: Tajwan, powiat Nantou, Lugu
Zbiory: 21/22 listopada 2020

Herbata oryginalnie pakowana na Tajwanie w próżniowe torebki zawierające 50g liści.
herbata:
funkcje:
region:
Parzenie
4-5g / 250ml wody
95°C
I parzenie ~2 min; II 3 min; III 5-6 min
3 parzenia
Zdecydowanie zalecamy parzenie w stylu gongfu: proponujemy użycie 5-6g liści na 100 ml wody i rozpoczęcie serii parzeń od około 50 sekund. Drugie i trzecie parzenie może trwać po 30 sekund, natomiast od czwartego zaczynamy wydłużać parzenia. parzenie w stylu „europejskim” nie wydobędzie pełnych walorów tej herbaty.

Oolong „Stuletni Ogród” 2020

smak
     
5.00
aromat
     
4.00

czekamy na dostawę

10g - 45 zł czekamy na dostawę
25g - 110 zł czekamy na dostawę
50g - 200 zł czekamy na dostawę
wysyłka: w ciągu 1-2 dni opcja zamówień tel.   604 133-733   pn-pt 8-16:30
OPINIE
4.50 1 5 0
Jacek smak  
     
5.00     aromat  
     
4.00
Wyśmienity oolong
     
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane