TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka 0 pln ; ; dostawa od 7 pln, do darmowej brakuje 100 pln
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
dostawa od 7 pln, do darmowej brakuje 100 pln
do zapłaty 0 pln
kod promocyjny
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
Oolong „Stuletni Ogród” 2018
NOWOŚĆ
Oolong „Stuletni Ogród” 2018 – herbata oolong pochodząca – dosłownie jak wskazuje nazwa – ze stuletniego ogrodu herbacianego. Niezwykle świeża i głęboka. Zbiór 15 listopada 2018!

Aromatyczna herbata o dużej cielistości  lepkiej strukturze naparu. W smaku i aromacie przeważają nuty owoców tropikalnych, ale można też wyczuć trochę miodowej słodyczy i lekką ostrość chmieli o cytrusowym charakterze. W przypadku tej herbaty, bardziej niż o smaku, powinno mówić się ogólnie o odczuciach, bo to one ujawniają, z jakim rarytasem mamy do czynienia. Długi posmak w postaci powracającej słodyczy, sięgający głęboko do przełyku. Charakterystyczne uczucie nawilżenia i lepkości w ustach – ta herbata, nawet bardzo mocno zaparzona, nie pozostawi szorstkości i cierpkości.

Oolong ten pochodzi z ogrodu herbacianego w Lugu. W ogrodzie tym rośnie około 20 różnych szczepów herbaty, zasadzonych na przestrzeni ponad stu lat jego istnienia. Wszystkie te szczepy są mieszane, co nadaje herbacie niespotykanego bogactwa smaku. Twórcą tej herbaty i spadkobiercą stuletniego ogrodu jest pan Huayin Chen.

Sztandarowym „produktem” Stuletniego Ogrodu pana Chena jest palona herbata Dong Ding. W tym przypadku mamy jednak do czynienia z herbatą przed paleniem, dostępną w małej ilości i sezonowo. Mieliśmy szczęście odwiedzić pana Chena ledwo 4 dni po zbiorach i zakupić pozostałe 900 gramów tej herbaty, które jeszcze były na sprzedaż. Cała reszta zostanie poddana paleniu nad węglem drzewnym z longanu i stanie się jednym z najlepszych oolongów Dong Ding na Tajwanie. 

Pochodzenie: Tajwan, powiat Nantou, Lugu
Zbiory: 15 listopada 2018

Herbata oryginalnie pakowana na Tajwanie w próżniowe torebki zawierające 75g liści.

Oolong „Stuletni Ogród” 2018

czekamy na dostawę

dostawa: od 7 PLN, darmowa dostawa od 100 PLN, wysyłki ZAGRANICZNE za 45 PLN (stały koszt)
wysyłka ekspresowa w ciągu 24h
opcja zamówień tel.   604 133-733   pn-sb 10-20.00 KOSZT DOSTAWY - PŁATNOŚĆ - ZWROT
region:
Tajwan, Nantou
zbiory:
jesienne/zimowe, 2018
Parzenie
4-5g / 250ml wody
90-95°C
I parzenie ~2 min; II 1 min; III 3-5 min
3-4 parzenia
Parząc w stylu gongfu, zalecamy użycie 5-6g liści na 100 ml wody i rozpoczęcie serii parzeń od około 40 sekund. Drugie i trzecie parzenie może trwać po 30 sekund, natomiast od czwartego zaczynamy wydłużać parzenia.
OCEŃ PRODUKT
     
     

trwa wysyłanie opinii...

ostatnio przeglądane