TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 12 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
dostawa od 12 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Nilgiri Kairbetta 2023

wyjątkowo aromatyczna i soczysta herbata z Madrasu

Nilgiri Kairbetta 2023
Nilgiri Kairbetta 2023 Specialty Winter Frost Tea – „mroźna herbata” z Nilgiri, czyli Niebieskich Gór na południu Indii. Intensywny aromat i smak oraz wspaniała świeżość. 
 
Wczesne herbaty z Nilgiri mają wiele cech wspólnych z tymi z Dardżylingu – znajdziemy tu więc aromaty kwiatowe, smak jasnych, świeżych owoców (cytrusy i owoce tropikalne), ale wszystko to w nieco ostrzejszym wydaniu. Zbiór z roku 2023, ze względu na pogodę, był późniejszy niż w poprzednich latach oraz o około 30% mniej obfity.  Kairbetta 2023 daje trochę ciemniejszy napar, ma więcej „ciała”. W tym roku w profilu smakowym znajdziemy więcej dojrzałych nut owocowych, a mniej cytrusowego orzeźwienia i kwiatów.  Inna, ale jak co roku wyśmienita! Jedna porcja tej herbaty daje dwa świetne napary.
 
Plantacja Kairbetta jest certyfikowana przez organizację Rainforest Alliance, co gwarantuje, że przy uprawie tej herbaty nie są wykorzystywane szkodliwe środki chemiczne. 
 
Zbiory tej partii herbaty miały miejsce na przełomie stycznia i lutego, kiedy to w Nilgiri zrywa się najbardziej wartościowe herbaty nazywane „mroźnymi” ze względu na niezwykle wczesną i chłodną porę roku. Ta herbata pochodzi z ogrodu Kairbetta, a dokładniej z sekcji położonej na wysokości ok. 1800 m n.p.m. Tak duże wyniesienie ma niebagatelny (oczywiście pozytywny!) wpływ na jakość herbaty. 
 
Zbiory: koniec stycznia/początek lutego 2023
Nr partii:  NL-4/23
Standard zbioru: SFTGFOP1
Parzenie
4-5g/250ml wody
90ºC
I parzenie 2 min
II 3-5 min
2 parzenia

Nilgiri Kairbetta 2023

wyjątkowo aromatyczna i soczysta herbata z Madrasu

smak
     
4.88
aromat
     
4.88
25g - 37 zł
50g - 72 zł
100g - 134 zł
wysyłka: w ciągu 1-2 dni opcja zamówień tel.   604 133-733   pn-pt 8-16:30
OPINIE
4.88 8 5 0
Przemek smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Tak. Absolutnie 5/5. Herbata warta swojej ceny a nawet wiecej bo jest lepsza od wielu znacznie od niej droższych herbat. Podobnie zgadzam się z opisem eherbata. Jest właśnie "orzeźwiająca", jakby soczysta, lekko cierpka z takim winnym posmakiem, i troche cytrusowym. Ja jestem zachwycony bo właśnie czegoś takiego szukałem,
Kamil K. smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Świetna herbata. Wystarczy otworzyć torebkę by od razu poczuć powiew wiosny... Podczas pierwszego parzenia aromat dalej się rozwija. W smaku bardzo świeża - podobna do Darjeelingów, choć moim zdaniem od większości zdecydowanie lepsza. Tegoroczny zbiór chyba jeszcze bardziej udany od zeszłorocznego. Jak na razie, moja ulubiona herbata indyjska.
Kamil smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
No zdecydowanie jest to dla mnie herbata tego roku. Ma taką fajną ostrość na początku, ale też jest bardzo orzeźwiająca. Intenywny aromat, świeżość w smaku. Coś pięknego.
Irena G. smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Herbata wyjątkowa, świeża, kwiatowa o zielono-brązowym naparze. Dla mnie raczej od święta niż na codzień.
Miłosz smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Suchy liść ma bardzo kwiatowy aromat, zaskakująco słodki, przypominający karmel. Mniej intensywna słodycz z mokrych liści, nadal przyjemny kwiatowy aromat i lekkie nuty owocowe. Typ słodyczy przypomina teraz owocowe cukierki. Smak stosunkowo trudny do opisania. Intensywnie kwiatowy i owocowy, słodycz nektaru i miodu, wyczuwalne nuty cytrusów. Przy późniejszych zaparzeniach w smaku czuć również karmelową słodycz.
Piotr K. smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Bardzo dobra herbata. Delikatna, dużo kwiatów, trochę krówek, goryczka na niskim poziomie. Przy gong fu uzyskałem 9 dobrych parzeń, nawet w ostatnich nie pojawiła się nieprzyjemna cierpkość.
Krzysztof smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Ze swojego ogólnego charakteru przypomina mi jasnego oolonga. Intensywnie kwiatowo-owocowa: zioła, ostre cytrusy, kwiaty i chmiel. W smaku ostra, słodko-cierpka; w posmaku pojawia się długa kwiatowo-cukiernicza słodycz. Parzona w szklance, ok. 5-6 g/100 ml, 85-93ºC, trzy parzenia.
Łukasz B. smak  
     
4.00     aromat  
     
4.00
Bardzo fajna czarna herbata "codzienna".
     
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane