KLASYCZNA PREMIUM BIAŁA ŻÓŁTA ZIELONA OOLONG ZIELONA Z DOD. CZARNA CZARNA Z DOD. PU ERH ZIOŁA ROOIBOS OWOCOWA YERBA MATE AKCESORIA
Nilgiri Kairbetta 2018

Nilgiri Kairbetta 2018

Aromat:
     
(ocena: 0/5)
Smak:
     
(ocena: 0/5)
Asortyment:
Gramatura i cena:
Opis produktu
Nilgiri Kairbetta 2018 Premium – „mroźna herbata” z Nilgiri, czyli Niebieskich Gór na południu Indii. Intensywny aromat i smak oraz wspaniała świeżość. 
 
Wczesne herbaty z Nilgiri mają wiele cech wspólnych z tymi z Dardżylingu – znajdziemy tu więc aromaty kwiatowe, smak jasnych, świeżych owoców (cytrusy i owoce tropikalne), ale wszystko to w nieco ostrzejszym wydaniu. Kairbetta 2018 jest bardzo „żywa” i orzeźwiająca.  Jedna porcja tej herbaty daje dwa świetne napary.
Plantacja Kairbetta jest certyfikowana przez organizację Rainforest Alliance, co gwarantuje, że przy uprawie tej herbaty nie są wykorzystywane szkodliwe środki chemiczne. 
 
Zbiory tej partii herbaty miały miejsce w lutym, kiedy to w Nilgiri zrywa się najbardziej wartościowe herbaty nazywane „mroźnymi” ze względu na niezwykle wczesną i chłodną porę roku. Ta herbata pochodzi z ogrodu Kairbetta, a dokładniej z sekcji położonej na wysokości ok. 2000 m n.p.m. Tak duże wyniesienie ma niebagatelny (oczywiście pozytywny!) wpływ na jakość herbaty. 
 
Zbiory: druga połowa lutego 2018
Nr partii: 349/18
Klasa liścia: SFTGFOP1
Sposoby parzenia
4-5g/250ml wody
90ºC
I parzenie 2 min; II 3-5 min
Oceny i opinie
Nikt jeszcze nie komentował tego produktu
Rekomendacje
Tagi: Frost Tea
Kraków, Floriańska 13, tel: 604 133 733,
Website Security Test