KLASYCZNA PREMIUM BIAŁA ŻÓŁTA ZIELONA OOLONG ZIELONA Z DOD. CZARNA CZARNA Z DOD. PU ERH ZIOŁA ROOIBOS OWOCOWA YERBA MATE AKCESORIA
Mengding Mao Feng 2018

Mengding Mao Feng 2018

Aromat:
     
(ocena: 0/5)
Smak:
     
(ocena: 0/5)
Asortyment:
Gramatura i cena:
Opis produktu
Mengding Mao Feng 2018 – tradycyjna, w całości ręcznie przetwarzana herbata zbierana wczesną wiosną. 
 
Bardzo świeża, tradycyjna i autentyczna herbata z Mengding. W aromacie mieszają się nuty mięsne (suszona szynka), kwiatowe i owocowe. Smak lekko wytrawny, delikatny, z wyraźnym słodkim posmakiem.
 
Mówiąc, że jest to herbata z Mengding, naprawdę mamy to na myśli. Nie z okolic góry Meng, nie z jej niżej położonych partii – z wysoko położonych ogrodów blisko szczytu góry (1100-1300 m n.p.m.). Prawdopodobnie właśnie na zboczach góry Meng powstały pierwsze regularne ogrody herbaciane na świecie.
Do tego jest to herbata w całości ręcznie zbierana i przetwarzana, produkowana z krzewów starej, tradycyjnej syczuańskiej odmiany (Lao Chuan Cha). Zielone herbaty zbierane przed Świętem Wielkiej Jasności (清明节), czyli 5. kwietnia, są najbardziej cenione.
 
Mao Feng oznacza herbatę zbieraną w standardzie jeden pąk plus dwa liście, która po procesie zatrzymania utleniania (podgrzewanie na woku) nie jest poddawana procesowi kształtowania liści.
 
Zbiory: 02.04.2018
Kultywar: Lao Chuan Cha (老川茶)
 
 
Sposoby parzenia
5g / 250ml wody
80-85°C
I parzenie 1,5-2 min; II 2-3 min; III 4-5 min
Oceny i opinie
Nikt jeszcze nie komentował tego produktu
Rekomendacje
Kraków, Floriańska 13, tel: 604 133 733,
Website Security Test