TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka €0 ; wysyłka od €2,09, do darmowej wysyłki brakuje €34,88
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
wysyłka od €2,09, do darmowej wysyłki brakuje €34,88
do zapłaty €0
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Matcha Karin Organic (30g)

Matcha Karin Organic (30g)
NOWOŚĆ
Matcha Karin Organic – wysokiej jakości matcha z Kioto. Liście użyte do jej produkcji pochodzą z upraw ekologicznych z certyfikatem JAS. Produkowana tradycyjnymi metodami i pakowana w Japonii w puszki zawierające 30 gramów herbaty. 

Delikatna, słodkawa, kremowa. Bardzo świeża, bo każda partia jest mielona bezpośrednio przed wysłaniem do Polski z liści tencha przechowywanych w chłodniach. Idealna do przygotowania delikatnej matcha z kremową pianką (w stylu usucha).

Karin to matcha mielona tradycyjnie w kamiennych żarnach. Mielenie nie może być zbyt szybkie, bo powstałe ciepło wpłynęłoby niekorzystnie na jakość herbaty. Dlatego w ciągu godziny mielenia otrzymuje się tylko około 40 gramów herbaty. Do skomponowania tej herbaty użyto liści dwóch kultywarów, które zacieniane były aż na 30 dni przed zbiorem – najpierw jedną warstwą materiału, a przez kilka ostatnich dni dwoma warstwami. 

W przeciwieństwie do naszej najwyższej jakości herbaty matcha (Seian), matcha Karin nie jest zbierana ręcznie lecz mechanicznie, dzięki czemu jej cena jest znacznie niższa, przy zachowaniu bardzo dobrej jakości.  

Pochodzenie: Japonia, prefektura Kioto
Kultywary: okumidori, samidori
Zbiory: maj 2020

Pakowana w Japonii w puszki zawierające 30 gramów herbaty.
Parzenie
1,6g / 60-80 ml
70-80°C
nie dotyczy
Przesiany przez sitko proszek zalewamy małą ilością wody i roztrzepujemy do momentu otrzymania jednorodnej zawiesiny z warstwą pianki.
przeglądane