TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka 0 pln ; dostawa od 7 pln, do darmowej brakuje 100 pln
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
dostawa od 7 pln, do darmowej brakuje 100 pln
do zapłaty 0 pln
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
Matcha iri Sencha

Matcha iri Sencha – ciekawe połączenie dwóch najbardziej znanych japońskich herbat – sencha i matcha. 
 

Pierwszy zbiór sencha trwa od końca kwietnia do połowy maja. Herbatę zazwyczaj zbiera się maszynowo, przy użyciu mechanicznych nożyc lub kombajnów. Najwyższej jakości sencha jest jednak nadal zrywana ręcznie. Najlepsze herbaty dają dwa pierwsze zbiory. Herbata z pierwszego zbioru charakteryzuje się miękkim i subtelnym smakiem, z drugiego jest mocniejsza, zawiera więcej tanin, ponieważ liście rozwijają się w mocnym słońcu.
 

Matcha natomiast to sproszkowana herbata japońska używana w japońskiej ceremonii parzenia herbaty chanoyu. Ta herbata ma postać zielonego pudru, pochodzi z wysokogatunkowych liści uprawianych podobnie jak gyokuro.

 

Matcha iri Sencha

smak
     
4.71
aromat
     
4.57
dostawa: od 7 PLN, darmowa dostawa od 100 PLN, wysyłki zagraniczne za 36 PLN (stały koszt)
wysyłka ekspresowa w ciągu 24h
opcja zamówień tel.   604 133-733   pn-sb 10-20.00 KOSZT DOSTAWY - PŁATNOŚĆ - ZWROT
herbata:
funkcjonalność:
pobudzające, wychładzające
region:
japonia
Parzenie
5g / 250ml wody
70 ºC
1-2 min
Herbata nadaje się do kilkukrotnego parzenia. Drugie zalanie liści powinno być krótkie, nie dłuższe niż 30 sekund.
OCEŃ PRODUKT
4.64 7 5 0
     
     

trwa wysyłanie opinii...

Bartosz smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Bardzo dobry klasyk :D
Daria smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Najpierw opiszę przesyłkę - błyskawica ! Zważywszy, że zamawiałam ją w Austrii ( 4 dni i już była ) byłam mile zaskoczona. To jedyny sklep w którym herbaty są niezwykle świeże, przesyłka szybka, i gratisy które jak zabawka w kider niespodziance cieszą i ciekawią. Sencha iri Matcha ma piękny aromat: tak susz jak i napar - morskiej bryzy z nieopisywalną słodyczą. Smak jest idealny,nie ma w nim goryczy więc nie musiałam słodzić. Czuć przyjemną unami z posmakiem morza. Zdecydowanie polecam osobom, które chcą poczuć smak Japonii za niską cenę.
Przemysław smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Zaparzam tą herbatę przez 1 minutę w temperaturze ok 80c. W tej chwili jest to moja ulubiona herbata. Pierwsze miejsce zgarnęła od Lung Ching. Należy pamiętać, aby nie parzyć jej dłużej, bo ma wtedy okropny, gorzki smak.
Marcin smak  
     
4.00     aromat  
     
5.00
Drobno połamane liście Senchy, bladozielonego koloru, które pokryte są drobnym pyłem Matchy – jasnozielonej. Kolor naparu od mocno zielonego po zielono-żółty. Bardzo klarowny napar, z dość dużą ilością słabo widocznego osadu na dnie. Smak: subtelny smak japońskiej Senchy, znacząco przebija i góruje ponad Matchą, która jest zdecydowanie mniej wyczuwalna. Przy pierwszym parzeniu jest słodka, z lekko przebijającą się, ale bardzo subtelną goryczką; przypomina typową Senchę. Miejscami z krotnością parzenia zaczyna przejawiać się lekki kwaskowaty posmak. Sposób parzenia znacząco różnicuje gorycz i często wzmacnia słodki charakter Senchy. Aromat: Aromat tej herbaty bardzo mocno przerasta jej smak - rewelacyjny. Dużo bardziej wyczuwalny i miły dla nosa. Zalewać wodą o temperaturze 70°C, parzyć od 1 minuty do 2 minut, dodawać 20/25 s na każde kolejne zaparzanie. Na 150 mL wody przypada ok. 3 g herbaty. Przy pierwszym parzeniu powstaje niemalże niewyczuwalna goryczka, zamknięta w otoczce charakterystycznego słodkiego smaku Senchy, która po drugim parzeniu niemalże zanika. Pojawia się natomiast lekka kwaskowatość naparu. Przy trzecim parzeniu drastycznie zanika aromat i smak herbaty – herbata staje się ‘wodnista’, brak wyczuwalnej goryczy. Pobudza do działania i do pracy, poprawia nastrój i humor. Zmniejsza uczucie senności.
Ireneusz smak  
     
5.00     aromat  
     
4.00
Jasnozielony kolor, W pierwszym parzeniu delikatny, jedwabisty smak, lekko słodkawy. Drugie parzenie wyczuwalna lekka goryczka, która zostawia posmak w ustach.
Anna smak  
     
5.00     aromat  
     
4.00
Herbata delikatna jak mgielka, pudrowa, rewelacyjna. Też obecnie mój nr 1 wśród zielonych. Nie jest jakoś mocno droga, więc do częstego picia. Jeszcze raz: rewelacja :)
Kacper smak  
     
4.00     aromat  
     
4.00
Senche trzeba lubić. Jest dla mnie dosyć pobudzająca i orzeźwiająca, kilka łyków i już człowiek czuje się gotowy do działania. Aromat mi dosyć podoba, jest lepszy i szlachetniejszy od naparu. Największa dla mnie wadą tej herbaty jest to, iż mój zaparzać nie do końca wyłapuje jej i ten pyłek osiada na dnie naczynia, przez co koniec naparu jest gorzkawy. Zostawienie jej odrobinę za długo powoduje też, iż średnio ją można wypić. Poszukałbym innych, lecz można spróbować.
ostatnio przeglądane