TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka 0 pln ; dostawa od 7 pln, do darmowej brakuje 100 pln
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
dostawa od 7 pln, do darmowej brakuje 100 pln
do zapłaty 0 pln
kod promocyjny
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
Lu Shan Yun Wu 2018

Lu Shan Yun Wu 2018 – uprawiana w  Jiangxi, pośród chmur i mgieł (co dosłownie znaczy człon Yun Wu) jest jedną najbardziej znanych chińskich herbat zielonych.

W dawnych Chinach krajobrazy Lu Shan były tematem licznych wierszy i obrazów. Region był również przez wieki duchowym centrum chińskiej cywilizacji. Pośród tych mistycznych wzniesień od wieków jest także uprawiana herbata. Mgły i chmury porankami i wieczorami tworzą szczelne okrycie dla herbacianych krzewów, pozwalając jej rosnąć w jak najbardziej naturalnych warunkach. Idealne warunki do uprawy herbacianych krzewów wspomaga także odpowiednia ekspozycja na promienie słońca, które przebijają się przez mgliste okrycie. Jedno z chińskich przysłów mówi: „Yun Wu Chu Hao Cha”, co w wolnym tłumaczeniu oznacza: „Tam gdzie są chmury i mgły, znajdziemy dobrą herbatę”.

Yun Wu ma lekko skręcone liście o ciemnozielonej barwie. Pijąc napar z jej liści, poczujemy maślano-słodkawy smak o odświeżającym, długim finiszu.

Pochodzenie: Chiny, prowincja Jiangxi
Zbiory: marzec 2018

Sposób parzenia: polecamy parzyć tę herbatę w stylu Zhong Tou – najpierw wypełniamy naczynie w 1/5 części wodą o temperaturze od 75°C – 80°C, a następnie wrzucamy liście (w dawce 2 g na każde 150 ml wody). Zanim dopełnimy resztę naczynia wodą, należy poczekać, aż liście zaabsorbują trochę wody (czyli około 15-20 sekund). Po tych zabiegach parzymy herbatę przez 1 minutę. Taki czas jest zalecany przy pierwszym i drugim parzeniu. Przy kolejnych można zwiększyć czas parzenia o 30 sekund albo podnieść temperaturę parzenia o 5°c.

Lu Shan Yun Wu 2018

smak
     
4.50
aromat
     
4.50

czekamy na dostawę

dostawa: od 7 PLN, darmowa dostawa od 100 PLN, wysyłki zagraniczne za 36 PLN (stały koszt)
wysyłka ekspresowa w ciągu 24h
opcja zamówień tel.   604 133-733   pn-sb 10-20.00 KOSZT DOSTAWY - PŁATNOŚĆ - ZWROT
herbata:
region:
Chiny, Jiangxi
funkcjonalność:
wychładzające
zbiory:
wiosenne/first flush, 2018
Parzenie
4 g / 250 ml wody
75-80 ºC
1-1,5 min
OCEŃ PRODUKT
4.50 4 5 0
     
     

trwa wysyłanie opinii...

Przemysław smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
świetna herbata podobna do Fog Green Tea ale o niebo lepsza:) na wodzie źródlanej wyśmienita.. W smaku różni sie od innych zielonych.
Bartosz smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
warta ceny, w moim prywatnym rankingu (a łącznie piłem już ponad 130 gatunków hebrat z każdego regionu świata..z tym że czarnych definitywnie nie lubie :D ) jest w pierwszej 10. Brać w ciemno, dla zaczynających swą przygodę z herbatami raczej odradzam ten wypas. Doceni go pasjonat.
Piotr smak  
     
4.00     aromat  
     
4.00
Wspaniały przykład wiosennej herbaty zielonej: z pierwszego parzenia smak był bardzo delikatny, prawie niewyczuwalny. Natomiast dwa kolejne dały już wyraźny smak, wiosenny i lekki. Zaparzałem ją jeszcze 3 razy, ale wtedy smak już znacznie się osłabił, stracił świeżość i pojawiła się nuta goryczy.
Agnieszka smak  
     
4.00     aromat  
     
4.00
Kupiłam w ciemno i..... herbatka zachwyciła mnie już od pierwszej chwili. Zdecydowanie warta swojej ceny.
ostatnio przeglądane