Cena Ilość Wartość Rabat Usuń
Suma: 0 PLN

Logowanie

Zamawiam
Kod rabatowy:
KLASYCZNA PREMIUM BIAŁA ŻÓŁTA ZIELONA ZIELONA Z DODATKAMI OOLONG CZARNA CZARNA Z DODATKAMI PU ERH ZIOŁA ROOIBOS OWOCOWA YERBA MATE AKCESORIA
Lu Shan Yun Wu 2017

Lu Shan Yun Wu 2017

Aromat:
     
(ocena: 4.25/5)
Smak:
     
(ocena: 4.50/5)
Asortyment:
Gramatura i cena:
dostępność:
niedostępny
Opis produktu

Lu Shan Yun Wu 2017 - uprawiana w masywie góry Lu w prowincji Jiangxi, pośród chmur i mgieł (co dosłownie znaczy człon Yun Wu) jest jedną najbardziej znanych chińskich herbat zielonych

W dawnych Chinach krajobrazy Lu Shan były tematem licznych wierszy i obrazów. Region był również przez wieki duchowym centrum chińskiej cywilizacji. Pośród tych mistycznych wzniesień od wieków jest także uprawiana herbata. Mgły i chmury porankami i wieczorami tworzą szczelne okrycie dla herbacianych krzewów, pozwalając jej rosnąć w jak najbardziej naturalnych warunkach. Idealne warunki do uprawy herbacianych krzewów wspomaga także odpowiednia ekspozycja na promienie słońca, które przebijają się przez mgliste okrycie. Jedno z chińskich przysłów mówi: „Yun Wu Chu Hao Cha”, co w wolnym tłumaczeniu oznacza: „Tam gdzie są chmury i mgły, znajdziemy dobrą herbatę”.

Yun Wu ma lekko skręcone liście o ciemnozielonej barwie, przypomina nieco niektóre zbiory Pi Lo Chun. Pijąc napar z jej liści, poczujemy pełny, złożony delikatny maślano- słodkawy smak o odświeżającym, długim finiszu.

Pochodzenie: Chiny, prowincja Jiangxi
Zbiory: marzec 2017

Sposób parzenia: polecamy parzyć tę herbatę w stylu Zhong Tou – najpierw wypełniamy naczynie w 1/5 części wodą o temperaturze od 70°c80°c, a następnie wrzucamy liście (w dawce 2 g na każde 150 ml wody). Zanim dopełnimy resztę naczynia wodą, należy poczekać, aż liście zaabsorbują trochę wody (czyli około 15-20 sekund). Po tych zabiegach parzymy herbatę przez 1 minutę. Taki czas jest zalecany przy pierwszym i drugim parzeniu. Przy kolejnych można zwiększyć czas parzenia o 30 sekund albo podnieść temperaturę parzenia o 5°c.

Sposoby parzenia
2 g /150 ml
70-80 ºC
1-1,5 min
Oceny i opinie
Wspaniały przykład wiosennej herbaty zielonej: z pierwszego parzenia smak był bardzo delikatny, prawie niewyczuwalny. Natomiast dwa kolejne dały już wyraźny smak, wiosenny i lekki. Zaparzałem ją jeszcze 3 razy, ale wtedy smak już znacznie się osłabił, stracił świeżość i pojawiła się nuta goryczy.
Piotr Skutil | 13:02 | 08.05
aromat:
     
(4/5)
smak:
     
(4/5)
Kupiłam w ciemno i..... herbatka zachwyciła mnie już od pierwszej chwili. Zdecydowanie warta swojej ceny.
Agnieszka Krzycholik | 20.05.2014
aromat:
     
(3/5)
smak:
     
(4/5)
warta ceny, w moim prywatnym rankingu (a łącznie piłem już ponad 130 gatunków hebrat z każdego regionu świata..z tym że czarnych definitywnie nie lubie :D ) jest w pierwszej 10. Brać w ciemno, dla zaczynających swą przygodę z herbatami raczej odradzam ten wypas. Doceni go pasjonat.
Bartosz Leśko | 28.11.2011
aromat:
     
(5/5)
smak:
     
(5/5)
świetna herbata podobna do Fog Green Tea ale o niebo lepsza:) na wodzie źródlanej wyśmienita.. W smaku różni sie od innych zielonych.
Przemysław Mieszkowski | 28.06.2011
aromat:
     
(5/5)
smak:
     
(5/5)
Rekomendacje
Tagi:
Kraków, Floriańska 13, tel: 604 133 733,
Website Security Test