TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka 0 zł ; wysyłka od 9 zł, do darmowej wysyłki brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
wysyłka od 9 zł, do darmowej wysyłki brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Lishan Qingxin Oolong 2021

Lishan Qingxin Oolong 2021
NOWOŚĆ
Lishan Qingxin Oolong 2021 – wysokogórski oolong uprawiany zgodnie z zasadami rolnictwa naturalnego, z minimalną ingerencją w życie krzewów. Naturalny, czysty smak herbaty!

Słodka, delikatna herbata o lekkim aromacie i subtelnym, ale głębokim smaku. Dominują nuty kwiatowe i tropikalne. Przyjemna słodycz długo utrzymuje się w ustach i jedynie przy długich parzeniach jest lekko przełamana cierpkością kojarzącą się ze skórką białych winogron. Wyśmienita herbata, którą uważamy za najwyższą półkę tajwańskich oolongów wysokogórskich.

To herbata subtelna i lekka, ale nie słaba! Mamy raczej na myśli to, że jej smak jest bardziej złożony i wyważony. Przypominamy, że to nie jest herbata „na sterydach”, nie jest w żaden sposób nawożona (ani sztucznym, ani naturalnym nawozem).

Oolong ten pochodzi z pola położonego ok. 1600 m n.p.m., w masywie górskim Lishan, w pobliżu Cui Feng. Właściciel tego pola miał w tym roku dużo szczęścia, bo susza nie była dla jego ogrodu tak dotkliwa jak dla wielu innych rolników, a jakość jego herbaty jest nawet wyższa niż poprzedniej wiosny. 

Pochodzenie: Tajwan, Nantou, Lishan/Cui Feng
Zbiory: maj 2021
Kultywar: Qingxin
Parzenie
5g / 250 ml
96°C
I parzenie 2-2,5 min
II 3-4 min
III 6-8 min
3 parzenia
Zalecamy parzenie w stylu gongfu, używając 6g liści na 100 ml wody. Pierwsze parzenie 30-45 sekund.
przeglądane