TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka 0 pln ; dostawa od 7 pln, do darmowej brakuje 100 pln
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
dostawa od 7 pln, do darmowej brakuje 100 pln
do zapłaty 0 pln
kod promocyjny
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
powrót do listy artykułów

 Obserwujemy znaczne zwiększenie zainteresowania korą drzewa Lapacho. Do naszej herbaciarni przychodzi wiele osób z karteczkami od znajomych lub lekarzy pierwszego kontaktu, którzy dowiedzieli się o niezwykłych właściwościach Lapacho. W czym tkwi tajemnica skuteczności antywirusowej i antybakteryjnej wywaru z Lapacho? Czy wzmacnianie odporności tą drogą jest pozbawione skutków ubocznych?

 
Odpowiedzi na te pytania w świetle z jednej strony ogromnej tradycji używania Lapacho w Ameryce Południowej jako "herbaty Inków", (obecnie w USA lansowanej jako "źródło życia") a z drugiej - współczesnych badań są jasno definiowalne.
 
Analizując plusy i minusy, warto rozważyć zasadność stosowania Lapacho dla jasno określonych celów. W świetle bowiem naukowych badań dosyć silnych związków, jakimi są lapachol i betalapachol, wykazano faktyczne i wymierne działanie przeciwwirusowe (kierunkowe na wrażliwe wirusy: opryszczki typu I i II, wirus grypy czy też wirusa pryszczycy). Dodatkowo silne działanie bakteriobójcze i grzybobójcze na Aspergillus (pleśniaki powodujące nowotwory złośliwe czy też zesztywniające zapalenia kręgosłupa), Staphylococcus aureus (gronkowiec złocisty), Streptococcus (paciorkowiec), Helicobacter pylori (wywołującą wrzody żołądka), a także na grzyba Candida Albicans (powodującego zakażenia drożdżakowe). 
 
Silne oddziaływanie na tak groźne wirusy, bakterie i grzyby wykazane powyżej - w połączeniu z wiedzą którą mamy w zakresie właściwości antynowotworowych naparu z wewnętrznej kory drzewa Lapacho sprawia że wielu lekarzy nie może dać wiary w te niezwykłe właściwości, pozwalające na tak ogromne zaspokojenie potrzeb współczesnych problemów z chodzeniem do lekarza i wszechobecnymi mutującymi się wirusami i bakteriami.
 
Dla wielu może być to nawet wygodne - skoro kosztowniej jest leczyć chorobę niż jej zapobiegać. 
 
Na tym trzeba jednak skończyć z pozytywami - ponieważ badania wykazały również silne oddziaływanie na nowe zarodki w badanich przeprowadzonych na szczurach. Stąd należy skończyć z mitem na temat braku jakichkolwiek ubocznych skutków stosowania Lapacho. Właśnie ryzyko poronienia wydaje się najpoważniejszym obecnie z nich, ze względu na silne oddziaływanie lapacholu wykrywającego inne komórki niż komórki macierzyste i atakującego je.
 
Z badań wynika również zjawisko niekorzystnych działań lapacholu, przejawiającej się w stosunkowo dużej ilości występujących nudności, wymiotów, bólów głowy, brzucha, biegunek u stosujących Lapacho. Badania nie podejmują jednak odpowiedzi czy te przykre skutki uboczne są efektem ubocznym zjawiska będącego sumarycznym rezultatem oczyszczania organizmu z zanieczyszczeń, toksyn, wirusów, bakterii, czy powodują je bezpośrednio niekorzystne dla zdrowia związki pochodzące z Lapacho.
 
Dodatkowo należy uważać na jednoczesne stosowanie lapacho wraz z lekami przeciwzakrzepowymi.
 
Czy w obliczu posiadanej wiedzy można jednoznacznie stwierdzić że Lapacho jest skuteczne czy nie, oraz czy korzyści w stosowaniu są większe od skutków ubocznych? Zachęcam wszystkie osoby które stosowały lub stosują Lapacho  - do podzielenia się z nami spostrzezeniami.
 
Z naszych doświadczeń wynika, że osoby regularnie stosujące kuracje z Lapacho - po prostu lepiej się czują i nie są tak podatne na choroby, jak wcześniej.
W obliczu od kilku dni pojawiających się informacji na temat nowej mutacji wirusa grypy - zwanej świńską grypą, tym bardziej należy pamiętać o właściwościach Lapacho.