TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka 0 pln ; dostawa od 7 pln, do darmowej brakuje 100 pln
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
dostawa od 7 pln, do darmowej brakuje 100 pln
do zapłaty 0 pln
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Kyusu Tokoname Yakishime Kushime

Kyusu Tokoname Yakishime Kushime
Kyūsu Tokoname Yakishime Kushime – średni czajniczek z surowej, nieszkliwionej glinki z miasta Tokoname. K4
 
Lekki i bardzo dobrze wyprofilowany. Wykończenie typu yakishime (焼き締め) oznacza, że czajniczek wykonany jest z surowej glinki, niepokrytej żadnym szkliwem i bez dodatków nadających glince kolor. Wypalany jest w wysokiej (wyższej niż standardowa) temperaturze. Efekt jest bardzo elegancki i stonowany. Zdobienie wzorem „grzebieniowym” (kushime 櫛目) – na korpusie i pokrywce czajniczka znajdują się koncentryczne kręgi o nieregularnych odstępach. 
U nasady dzióbka znajduje się sitko ceramiczne o wielu małych oczkach, które świetnie przefiltruje nawet drobne herbaty japońskie.
 
Pojemność: 290 ml
Tokoname (pref. Aichi) jest jednym z sześciu najstarszych działających do dzisiaj ośrodków ceramicznych w Japonii. Współcześnie znane jest na całym świecie właśnie za sprawą znakomitej ceramiki herbacianej. Tradycja wyrobów ceramicznych w tym regionie sięga XII wieku. Przez długie stulecia wytwarzano tam głównie naczynia użytkowe, tj. różnego rodzaju garnki, talerze czy miski. Natomiast produkcja samych czajniczków do parzenia herbaty rozpoczęła się tam dopiero ok. XIX wieku. Charakterystyczną cechą tradycyjnej ceramiki z Tokoname jest w większości przypadków brak szkliwienia wewnątrz.

Jak dbać o czajniczek
Do mycia tego typu ceramiki nie należy używać żadnych detergentów. Po dokładnym umyciu naczynia, najlepiej jest je przepłukać wrzątkiem. Czajniczek bez pokrywki zostawić do całkowitego wyschnięcia.
 
 

Kyusu Tokoname Yakishime Kushime

220 pln

czekamy na dostawę

220 pln
dostawa: GRATIS, wysyłka ekspresowa 24h, za granicę za 36 pln (stały koszt)
KOSZT DOSTAWY - PŁATNOŚĆ - ZWROT opcja zamówień tel.   604 133-733   pn-sb 10-20.00
OPINIE
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane