TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 12 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
dostawa od 12 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Junshan Yin Zhen 2022

najsłynniejsza herbata żólta

Junshan Yin Zhen 2022
Junshan Yin Zhen 2022 – najsłynniejsza, ale też najrzadsza i najbardziej ceniona z herbat żółtych. Srebrne igły z półwyspu Junshan. 

To herbata, która składa się wyłącznie z drobnych igiełek – małych, nierozwiniętych pąków liściowych krzewu herbacianego. Chociaż z nazwy są to „srebrne igły” (yin zhen), to nie są srebrzyste jak w przypadku białych herbat o takiej nazwie, ani też zielone i żywe jak zielone herbaty pąkowe. Ich barwa jest brązowa, a powierzchnia matowa. Zawdzięczają to unikalnemu dla herbat żółtych procesowi men huang, czyli duszenia liści. Po zatrzymaniu utleniania przez prażenie na wokach, gorące jeszcze liście są zawijane w papier, co wywołuje skomplikowany proces „żółknięcia”. Efektem jest herbata pokrewna herbacie zielonej, ale zupełnie pozbawiona jej trawiastych, świeżych, zielonych akcentów, które zastąpione są słodyczą i bardziej dojrzałymi nutami smakowymi. Aromat suchych listków może kojarzyć się ze szparagami, chrzanem i gorczycą. Proces żółknięcia sprawia też, że herbata żółta może być parzona w wyższej temperaturze od zielonej, bez obaw, że stanie się gorzka. Smak Junshan Yin Zhen jest delikatny, słodki, zbalansowany.

Taniec pąków w wodzie jest też ucztą dla oka. Chińscy fascynaci herbaty cenią walory estetyczne Junshan Yin Zhen niemal na równi z jej walorami smakowymi. Dlatego warto zaparzyć tę herbatę w szklanym naczyniu i obserwować, jak pąki z gracją opadają na dno i wznoszą się ku powierzchni. Herbata Junshan Yin Zhen najczęściej parzona jest w wysokiej szklance i pita bezpośrednio z niej. 

Zbiory: początek kwietnia 2022
Szczep: Qunti zhong (szczepy lokalne)
Pochodzenie: Junshan, prowincja Hunan, Chiny
Parzenie
4 g / 250 ml
ok. 85°C
I parzenie 2 minuty
II 2 minuty
III 4-5 minut
3-4 parzenia
Zalecamy parzenie w szklanym naczyniu bez przykrycia

Junshan Yin Zhen 2022

najsłynniejsza herbata żólta

smak
     
4.33
aromat
     
4.67

czekamy na dostawę

10g - 45 zł czekamy na dostawę
25g - 105 zł czekamy na dostawę
50g - 210 zł czekamy na dostawę
wysyłka: w ciągu 1-2 dni opcja zamówień tel.   604 133-733   pn-pt 8-16:30
OPINIE
4.50 3 5 0
Filip smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
kolor i smak w typie francuskiego szampana, delikatny i bardzo wyrafinowany, bez goryczki, lekko słodki i aromatyczny. Reasumując herbata żółta to jest inna klasa niż herbaty zielone, białe czy czarne. Jestem zaszczycony, że mogłem spróbować tej herbaty.
Łukasz smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Trudno mi obiektywnie ocenić tę herbatę, gdyż wolę bardziej wyraziste smaki, ale zapewne jej delikatność jest właśnie tym, za co cenią ją "znawcy". Bardziej zadowalające efekty uzyskałem zmniejszając ilość wody (ok. 200 ml na 4g suszu). Aromat jest trawiasty, ale mniej intensywny niż np. w przypadku japońskich herbat zielonych. Co ciekawe, w smaku tej trawiastości brak, dominuje nuta zielonych warzyw (szpinak?), ale bez jakiejkolwiek goryczy. Bardzo przyjemna herbata.
Michał smak  
     
3.00     aromat  
     
4.00
Herbata rzeczywiście jest smaczna. W smaku jest nadzwyczaj delikatna, ale również… płaska. Nie ma w niej wyrazistości, jest słodycz i, ponownie, delikatne aromaty trawiaste, żółtych owoców i wanilii. Za tę cenę, lepiej kupić 200g Huoshan Huang Ya, ale warto było spróbować :)
     
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane