KLASYCZNA PREMIUM BIAŁA ŻÓŁTA ZIELONA OOLONG ZIELONA Z DOD. CZARNA CZARNA Z DOD. PU ERH ZIOŁA ROOIBOS OWOCOWA YERBA MATE AKCESORIA
Jiaogulan

Jiaogulan

Aromat:
     
(ocena: 3.33/5)
Smak:
     
(ocena: 4/5)
Asortyment:
Gramatura i cena:
Opis produktu
Jiaogulan (Gynostemma pentaphyllum, Żeń-szeń Pięciolistny) – zioło bardzo cenione w chińskiej medycynie naturalnej, zawierające substancje wspólne z żeń-szeniem i przejawiające podobne właściwości.
 
Jiaogulan zawiera 82 różne związki z grupy saponin, z których najbardziej cenione są ginsenosydy – substancje występujące także w żeń-szeniu.
 
Wśród dobroczynnych właściwości jiaogulanu wymieniane są:
– silne działanie przeciwutleniające,
– wzmacnianie systemu odpornościowego,
– pozytywny wpływ na układ krwionośny,
– redukcja zmęczenia,
– obniżanie poziomu cholesterolu,
– poprawa koncentracji i pamięci,
 
Jiaogulan zawiera trzykrotnie więcej saponin, niż żeń-szeń. W Chinach jest nazywany czasem „żeń-szeniem kobiet”, gdyż posiada podobne właściwości, ale działa łagodniej na kobiecy organizm, nie powodując nadmiernej stymulacji.
 
Jiaogulan ma przyjemny, słodko-gorzki smak z nutami zielonego groszku. 
 
Przygotowanie naparu z Jiaogulan:
1 kulka pozwala na przygotowanie 300-350 ml naparu. Używamy wody o temperaturze bliskiej wrzeniu.
 
Uwaga: Produkt dekoracyjny. Zgodnie z prawem Unii Europejskiej, Gynostemma nie może być sprzedawana w roli produktu spożywczego. Powyższy opis ma charakter edukacyjny. Spożycie na własną odpowiedzialność.
 
Kraj pochodzenia: Chiny
Skład: Gynostemma pentaphyllum, cukier
 
Sposoby parzenia
1 kulka / 300-350 ml
85-90°C
2-4 min
1 kulka wystarcza na około 300 ml naparu. Temperatura - 85-90 stopni, parzymy 3 razy pod przykryciem, w pierwszym parzeniu przez 2 minuty, w drugim 3 w trzecim 4 minuty
Oceny i opinie
To był mój pierwszy zakup w eherbata.pl i nie będę ukrywać, że był to swego rodzaju eksperyment zakup tej herbaty. Ale się nie zawiodłam. Smak rzeczywiście słodkawy, lekko szczypiący w język. A widok parzonej w szklanym dzbanku herbaty -rewelacja - piękny żywy, intensywny zielony kolor parzonego zioła i ładny delikatny zielonkawy kolor naparu.
Katarzyna Balkowska | 03.08.2017
aromat:
     
(4/5)
smak:
     
(5/5)
Słodki napar bardzo dobry w smaku
Sławomir Stuglik | 21.06.2017
aromat:
     
(4/5)
smak:
     
(5/5)
Aromat bardzo subtelny, dla mnie wręcz niewyczuwalny. Smak bardzo podobny do zielonej herbaty, słodki, i przyjemny. Jiaogulan ma bardzo mocne działanie przy bardzo małych dawkach (200 ml-doba). Po nim chce się spać, i człowiek budzi się spocony. Pierwszego dnia miałam ból głowy, drugiego już nie. Wypróbowałam na sobie i narzeczonym. Polecam ;)
Daria Lazar | 30.05.2017
aromat:
     
(2/5)
smak:
     
(5/5)
Bardzo słodki napar - aż nie do uwierzenia. Jeśli wszystkie zioła mają tak smakować - jestem na tak. Na pewno nie każdemu będzie pasować smak, ale to napar prozdrowotny - warto o tym pamiętać :)
Joanna Keczeń | 07.09.2016
aromat:
     
(2/5)
smak:
     
(3/5)
Dla mnie ziółko w smaku rewelacja,dość słodkie trochę jakby warzywne.Jeżeli chodzi o oddziaływanie na organizm to sprawdzę i napiszę za jakieś dziesięć lat. Przesyłka jak zwykle expresowa,polecam zarówno sklep jak i samo zioło.
Grzegorz Lewicki | 24.06.2014
aromat:
     
(2/5)
smak:
     
(1/5)
Jestem bardzo zadowolona z zakupu. Polecam ;) i dziękuję za bardzo szybką dostawę.
Klaudia Szymańska | 08.04.2014
aromat:
     
(5/5)
smak:
     
(4/5)
Niestety, nie podzielam opinii, iż jest to bardzo smaczny napar. Oczywiście, kwestia gustu, nie mniej jest on bardzo słodki, szczególnie przy pierwszym parzeniu. Osobom ceniącym bardziej wyważony smak odradzam. Przy drugim parzeniu jest lepiej - da się pić ;) pierwszego jednak szkoda wylewać z uwagi na zdrowotne właściwości. Jeśli o nie natomiast chodzi - jeszcze nie odczułem, ale zapewne jest to kwestia długotrwałego korzystania, a ja dopiero zacząłem :) Pozdrawiam
Aleksander Krzyżanek | 23.11.2013
aromat:
     
(3/5)
smak:
     
(3/5)
Właśnie popijam napar jest super. A mówią że to co zdrowe musi być niedobre ;P Pochwała dla eherbata.pl za ekspresową dostawę.
Zbigniew Połętek | 21.10.2013
aromat:
     
(3/5)
smak:
     
(5/5)
Jako zagorzały \\\"yerbista\\\"- oddaje honor. Napar z tego suszu jest wysmienity. Choć trudny w porównaniu do czegokolwiek, chyba najbliżej mu do herbaty zielonej (mówiąc ogólnie). Jednakowoż polecam bardzo, gdyż walory smakowe są unikalne, a skład i oddziaływanie na organizm- niezwykle kompleksowe. Świetnie trafiony produkt!
Michał Marciszewski | 10.02.2013
aromat:
     
(5/5)
smak:
     
(5/5)
Rekomendacje
Tagi:
Kraków, Floriańska 13, tel: 604 133 733,
Website Security Test