KLASYCZNA PREMIUM BIAŁA ŻÓŁTA ZIELONA OOLONG ZIELONA Z DOD. CZARNA CZARNA Z DOD. PU ERH ZIOŁA ROOIBOS OWOCOWA YERBA MATE AKCESORIA
Jiaogulan

Jiaogulan

Aromat:
     
(ocena: 3.33/5)
Smak:
     
(ocena: 4/5)
Asortyment:
Gramatura i cena:
Opis produktu

Jiaogulan (Gynostemma pentaphyllum) - zwane też zielem długowieczności (a także "pięciolistnym żeńszeniem"), ze względu na przypisywane naparowi z liści właściwości:

- wzmacniania odporność organizmu

- poprawiania sprawności mięśnia sercowego,

- ochrony wątroby,

- bycia inhibitorem dla niektórych bakterii, np. w ich obecności ginie staphylococcus aureus,

- wpływania pozytywnie na układ krwionośny - regulowania ciśnienia, obniżania cholesterolu, zapobiegania miażdżycy.

- poprawiania pracy nerek.

- picie wieczorem naparu według zwolenników Jiaogulan ma poprawiać jakość snu,

- antydepresant - utrzymywania stanu równowagi organizmu,

- stymulowania wytwarzania tlenku azotu, który odblokowuje i poszerza naczynia krwionośne,

- działania przeciwzapalnego

- regulowania poziomu cukru we krwi,

- zwiększania wydolności układu oddechowego,

- poprawy przemiany materii,

- ochrony DNA przed uszkodzeniem, co opóźnia proces starzenia się organizmu.

Jiaogulan zawiera saponiny – substancje czynne, bardzo podobne do tych znajdujących się w żeń-szeniu. W żeńszeniu wyodrębniono 28 różnych saponin, zwanych ginsengoidami, natomiast Jiaogulan posiada ich 82, a nazwano je dla odróżnienia gypenozydami lub gynosaponinami. Niektóre z nich są identyczne z saponinami żeń-szenia, inne przekształcają się w nie w organizmie.

 

Pierwsze wzmianki na temat Jiaogulan sięgają początków dynastii Ming - XV i XVI wieku.

 

Mieszkańcy gór na południu Chin tradycyjnie używali Jiaogulan jako napoju dodającego sił i wzmagającego witalność i pili je zamiast zielonej herbaty. Średnia wieku mieszkańców sięgała 100 lat.

Zachęcamy do zapoznania się również z wpisem o Jiaogulan w anglojęzycznej wikipedii.

 

W smaku zioło jest przyjemne, smaczne i posiada unikalne walory aromatyczne. Nie posiada goryczki ani cierpkości.
Aktualnie pozyskaliśmy nową wersję Jiaogulan - bardziej słodszą od poprzedniej, smak jest intensywniejszy - dzięki temu nie trzeba dawać zbyt dużo suszu.

 

Parzenie: 1 kulka wystarcza na około 300 ml naparu. Temperatura - 85 stopni, parzymy 3 razy pod przykryciem, w pierwszym parzeniu przez 2 minuty, w drugim 3 w trzecim 4 minuty

 

 

* Przed spożyciem ziół, szczególnie w przypadku osób przyjmujących różnego rodzaju leki, zawsze warto skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. 

Sposoby parzenia
1 kulka / 300 ml
85°C
2-4 min, w kilku parzeniach
Parzenie: 1 łyżeczka wystarcza na około 300 ml naparu. Temperatura - 85 stopni, parzymy 3 razy pod przykryciem, w pierwszym parzeniu przez 2 minuty, w drugim 3 w trzecim 4 minuty
Oceny i opinie
To był mój pierwszy zakup w eherbata.pl i nie będę ukrywać, że był to swego rodzaju eksperyment zakup tej herbaty. Ale się nie zawiodłam. Smak rzeczywiście słodkawy, lekko szczypiący w język. A widok parzonej w szklanym dzbanku herbaty -rewelacja - piękny żywy, intensywny zielony kolor parzonego zioła i ładny delikatny zielonkawy kolor naparu.
Katarzyna Balkowska | 03.08.2017
aromat:
     
(4/5)
smak:
     
(5/5)
Słodki napar bardzo dobry w smaku
Sławomir Stuglik | 21.06.2017
aromat:
     
(4/5)
smak:
     
(5/5)
Aromat bardzo subtelny, dla mnie wręcz niewyczuwalny. Smak bardzo podobny do zielonej herbaty, słodki, i przyjemny. Jiaogulan ma bardzo mocne działanie przy bardzo małych dawkach (200 ml-doba). Po nim chce się spać, i człowiek budzi się spocony. Pierwszego dnia miałam ból głowy, drugiego już nie. Wypróbowałam na sobie i narzeczonym. Polecam ;)
Daria Lazar | 30.05.2017
aromat:
     
(2/5)
smak:
     
(5/5)
Bardzo słodki napar - aż nie do uwierzenia. Jeśli wszystkie zioła mają tak smakować - jestem na tak. Na pewno nie każdemu będzie pasować smak, ale to napar prozdrowotny - warto o tym pamiętać :)
Joanna Keczeń | 07.09.2016
aromat:
     
(2/5)
smak:
     
(3/5)
Dla mnie ziółko w smaku rewelacja,dość słodkie trochę jakby warzywne.Jeżeli chodzi o oddziaływanie na organizm to sprawdzę i napiszę za jakieś dziesięć lat. Przesyłka jak zwykle expresowa,polecam zarówno sklep jak i samo zioło.
Grzegorz Lewicki | 24.06.2014
aromat:
     
(2/5)
smak:
     
(1/5)
Jestem bardzo zadowolona z zakupu. Polecam ;) i dziękuję za bardzo szybką dostawę.
Klaudia Szymańska | 08.04.2014
aromat:
     
(5/5)
smak:
     
(4/5)
Niestety, nie podzielam opinii, iż jest to bardzo smaczny napar. Oczywiście, kwestia gustu, nie mniej jest on bardzo słodki, szczególnie przy pierwszym parzeniu. Osobom ceniącym bardziej wyważony smak odradzam. Przy drugim parzeniu jest lepiej - da się pić ;) pierwszego jednak szkoda wylewać z uwagi na zdrowotne właściwości. Jeśli o nie natomiast chodzi - jeszcze nie odczułem, ale zapewne jest to kwestia długotrwałego korzystania, a ja dopiero zacząłem :) Pozdrawiam
Aleksander Krzyżanek | 23.11.2013
aromat:
     
(3/5)
smak:
     
(3/5)
Właśnie popijam napar jest super. A mówią że to co zdrowe musi być niedobre ;P Pochwała dla eherbata.pl za ekspresową dostawę.
Zbigniew Połętek | 21.10.2013
aromat:
     
(3/5)
smak:
     
(5/5)
Jako zagorzały \\\"yerbista\\\"- oddaje honor. Napar z tego suszu jest wysmienity. Choć trudny w porównaniu do czegokolwiek, chyba najbliżej mu do herbaty zielonej (mówiąc ogólnie). Jednakowoż polecam bardzo, gdyż walory smakowe są unikalne, a skład i oddziaływanie na organizm- niezwykle kompleksowe. Świetnie trafiony produkt!
Michał Marciszewski | 10.02.2013
aromat:
     
(5/5)
smak:
     
(5/5)
Tagi:
Kraków, Floriańska 13, tel: 604 133 733,
Website Security Test