TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 12 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
dostawa od 12 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Jiangshan Mao Feng 2022

Jiangshan Mao Feng 2022
Jiangshan Mao Feng 2022 – zielona herbata chińska z prowincji Zhejiang, wytwarzana z tego samego szczepu krzewu, co słynna herbata Long Jing.
 
Aromat suchych liści jest świeży i subtelny, z nutami suszonej śliwki i warzyw. Napar jest lekki, klarowny, o słomkowo-żółtej barwie. To herbata z późnego zbioru wiosennego, zbierana dopiero w maju, więc znajdziemy tu więcej smaków bezpośrednich i wyrazistych, niż w delikatnych herbatach zbieranych wczesną wiosną. Co zaskakujące, nie brakuje jej jednak przyjemnej świeżości i orzeźwienia – bardzo dobra zielona herbata codzienna! 

Fani Long Jinga znajdą tu przebłyski smaku swojej ulubionej herbaty, bo Jiangshan Mao Feng powstaje z krzewów szczepu longjing #43, czyli tych samych, co większość herbaty Long Jing. Jej liście przetwarzane są jednak w znacznie inny sposób – nie są mocno prażone na woku i zwijane jedynie w minimalnym stopniu. Ta herbata dobrze znosi parzenie w cieplejszej wodzie (85°C i więcej), a parzenie jej taką wodą jest nawet wskazane, aby wydobyć smak z bardziej mięsistych, później zbieranych liści. 

Pochodzenie: Chiny, prowincja Zhejiang, Jiangshan
Zbiory: maj 2022
kultywar: longjing #43
Parzenie
4-5g / 250 ml
85°C
I parzenie 2 minuty
II 2-3 minuty
III 4-5 minut
2-3 parzenia
przeglądane