TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 12 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
dostawa od 12 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Jiandou Tie Guan Yin 2022

klasyczny, intensywnie kwiatowy jasny oolong

Jiandou Tie Guan Yin 2022
NOWOŚĆ
Jiandou Tie Guan Yin 2022 (剑斗铁观音) – świeży, jasny oolong tie guan yin ze zbiorów jesiennych. Wysoka jakość przy zachowaniu czystych, ekologicznych upraw.

Wyraźnie kwiatowy, orzeźwiający, lekko kwaskowaty i pozostawiający przyjemny posmak. Smak bardzo czysty i klasyczny, delikatny. W aromacie dominują kwiaty kojarzące się z bzem czy ligustrem. Napar jasny, słomkowy. Susz to małe, nieregularnie poskręcane kuleczki, które podczas parzenia rozwijają się i ujawniają piękne, w pełni zachowane liście.

To herbata ze wsi Jiandou w powiecie Anxi, oddalonej zaledwie o 8 kilometrów od Gande, gdzie powstaje najbardziej ceniony i najdroższy oolong Tie Guan Yin. Nasz Tie Guan Yin z Jiandou spełnia wszystkie, nawet najbardziej restrykcyjne normy upraw ekologicznych, co w przypadku herbat z Anxi, a szczególnie oolonga Tie Guan Yin wysokiej jakości, jest bardzo rzadkie. 

Zbiory: wrzesień 2022
Kultywar: tieguanyin
Pochodzenie: Chiny, prowincja Fujian, powiat Anxi, wieś Jiandou
 
herbata:
funkcje:
aromat:
region:
Parzenie
5g / 250 ml
90-96°C
I parzenie 2-2,5 min
II 4 min
III 7 min+
3 parzenia
Parząc w stylu gongfu cha zalecamy 6 gramów liści na 100 ml wody o temperaturze 96°C, krótkie budzenie liści przez szybkie przelanie wrzątkiem, a następnie pierwsze 3 parzenia powinny trwać 20-30 sekund każde. Dalsze parzenia stopniowo wydłużamy. Herbata parzona w tym stylu powinna wytrzymać 6-8 parzeń.
przeglądane