TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka 0 pln ; dostawa od 7 pln, do darmowej brakuje 150 pln
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
dostawa od 7 pln, do darmowej brakuje 150 pln
do zapłaty 0 pln
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Hong Yu 2019 „Rubinowa”

Hong Yu 2019 „Rubinowa”
herbata:
region:
Tajwan, Nantou
zbiory:
letnie/second flush, 2019
Hong Yu 2018 „Rubinowa” – najsłynniejsza czarna herbata z Tajwanu. Aromatyczna, mocna i o bardzo indywidualnym charakterze, którego na próżno szukać w jakiejkolwiek innej herbacie.
 
Znakiem rozpoznawczym Hong Yu jest wyraźny mentolowy aromat i posmak. Czarne herbaty tajwańskie są najczęściej lekkie i cukierkowo słodkie, natomiast „Rubinowa” bardziej pokazuje pazur i przy dłuższym parzeniu lub użyciu większej ilości liści może być bardzo mocna – ma to po jednym ze swoich rodziców, krzewie odmiany assamica z Birmy (więcej o pochodzeniu kultywaru Hong Yu poniżej). Bardzo pełna struktura naparu i nuty dojrzałych owoców. 
 
Oferowana tutaj herbata pochodzi z miejscowości Yuchi przy jeziorze Ri Yue Tan – to właśnie tam w czasach japońskiej okupacji powstały pierwsze uprawy i fabryki herbaty czarnej na Tajwanie. Od dawna szukaliśmy dobrego źródła tej herbaty i cieszymy się mogąc wprowadzić do sprzedaży modelową Hong Yu, posiadającą wszystkie charakterystyczne dla tego gatunku cechy. 
 
Zbiory: lato 2019
Kultywar: Hong Yu (紅玉, TRES #18, „Rubinowa”)
Kultywar krzewu oficjalnie oddany do upraw przez tajwańską Stację Badania i Rozwoju Herbaty w 1999 roku jako kultywar nr 18. Powstał przez skrzyżowanie birmańskiego krzewu odmiany Assamica i tajwańskiej dzikiej herbaty Camellia Formosensis. Kultywar ten został opracowany z myślą o produkcji wysokiej jakości herbaty czarnej i przyczynił się do odrodzenia czarnych herbat na Tajwanie po 2000 roku. 

 
Parzenie:
I W stylu gongfu cha:
90-95℃, 4g-5g / 100ml
I parzenie 20s; II 20s, III 30s; IV 45s; V 1,5 min; VI 2,5 min
 
II W większej ilości wody:
90℃, 5g / 250ml
I parzenie 2 min; II 3 min; III 5-6 min
Parzenie
4-5g / 250ml wody
96℃
I 2 min; II 4 min
Dobrze sprawdza się także w parzeniu w stylu gongfu, w gaiwanie bądź małym czajniczku.

Hong Yu 2019 „Rubinowa”

smak
     
4.00
aromat
     
3.50

czekamy na dostawę

10g - 13 pln czekamy na dostawę
25g - 29 pln czekamy na dostawę
50g - 56 pln czekamy na dostawę
100g - 112 pln czekamy na dostawę
dostawa: od 7 pln, wysyłka ekspresowa, darmowa dostawa od 150 pln,
za granicę za 65 pln (stały koszt)
KOSZT DOSTAWY - PŁATNOŚĆ - ZWROT opcja zamówień tel.   604 133-733   pn-pt 8-17.00
OPINIE
3.75 2 5 0
Tomasz smak  
     
4.00     aromat  
     
4.00
Niezwykle charakterystyczna herbata, inna niż wszystkie które piłem do tej pory. Bardzo wyraźny mentolowy aromat naparu oraz bardzo wyraźny mentolowy posmak. Łatwa w parzeniu, wydajna, bardzo dobrej jakości susz. Niezwykle specyficzna, nie posmakuje każdemu ale zdecydowanie warta poznania.
Jerzy smak  
     
4.00     aromat  
     
3.00
Aromat suszu jest z rodzaju "fuj", czyli glonowego. Pachnie trochę jak japonska zielona herbata co mnie odrzuciło i już na wstępie zniechęciło do niej. Po prostu nie cierpię tego zapachu. Parzyłem ją przez 3 minuty w temperaturze około 97 stopni. Dość krótko jak na mnie, ale postanowiłem trzymać się mniej więcej instrukcji. Zapach zniechęcił mnie do eksperymentów. Napar po taki m parzeniu jest jasno-brązowy, o wyraźnym posmaku konfitury z wędzony chyba śliwek, z lekko orzechową nutą. Aromat podobny, chociaż bardziej orzechowy niż owocowy. Pachnie trochę mokrą leszczyną. Sam napar jest pełny smaku który przyjemnie rozprawa się na języku. Smak nie utrzymuje się w ustach, ale ze względu na wyrazistości nie daje o sobie zapomnieć. Zachęcony kolejny raz zaparzyłem ją w tej samej temperaturze przez 5 minut, a potem 8 i 10. I dłużej parzona była herbata, tym bardziej chemiczny, mentolowy stawał się jej smak i aromat. 5 minut było jeszcze ok, dłuższe parzenia mimo iż napar nie zgorzkniał nie dawały takiej frajdy jak ten pierwszy, krótki. Herbata bardzo dobra, bardzo charakterystyczna. Warto samemu wyrobić sobie o niej zdanie. U mnie na pewno częściej będzie gościć w czajniczku.
     
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane