TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: €0, wysyłka od €2, do darmowej wysyłki brakuje €33,33
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
wysyłka od €2, do darmowej wysyłki brakuje €33,33
do zapłaty €0
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Hohin 115 ml – Inge Nielsen

Hohin 115 ml – Inge Nielsen
Hōhin 115 ml – Inge Nielsen – ręcznie wykonany, artystyczny hōhin, nieszkliwiony. Piękny i funkcjonalny. Unikalna autorska ceramika herbaciana może naprawdę wzbogacić doświadczenie parzenia herbaty.

Hōhin to naczynie o japońskim rodowodzie, gdzie służy głównie do parzenia wysokiej klasy herbat zielonych jak gyokuro czy najlepsze herbaty sencha. W wersji z wysokim kołnierzem, jak w tym wypadku, jest to naczynie bardzo uniwersalne, nadające się do parzenia każdego rodzaju herbaty. Dzięki bardzo szybkiemu wylewaniu naparu, hōhin może z powodzeniem zastępować gaiwan, przy czym jest łatwiejszy w obsłudze dla początkujących.

Prezentowany hōhin jest dziełem Inge Nielsen, duńskiej artystki mieszkającej w Brukseli. Inge Nielsen poznawała technikę tworzenia herbacianej ceramiki na Tajwanie.
Do wykonania tego shiboridashi użyła belgijskiej gliny o wysokiej zawartości żelaza, z domieszką szkockiej porcelany. Na wieczko i denko dodatkowo naniesiona została porcelanowa angoba, na której odbity został ze specjalnej ceramicznej kalki kwiatowy wzór, nawiązujący do chińskiej ceramiki malowanej podszkliwnie. Wypał w piecu gazowym w temperaturze 1260°C.

Pojemność: ok. 115 ml
Wysokość z pokrywką: 6,5 cm
Długość w osi dzióbka: 9,5 cm
Masa: 150 g
Czas wylewania naparu: 3 sekundy
przeglądane