TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka 0 pln ; dostawa od 7 pln, do darmowej brakuje 100 pln
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
dostawa od 7 pln, do darmowej brakuje 100 pln
do zapłaty 0 pln
kod promocyjny
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
powrót do listy artykułów

Herbata owocowa

Pod tym pojęciem najczęściej kryją się napary z mieszanek (suszy) owocowych. Nie ma wtedy mowy oczywiście o prawdziwej herbacie, gdyż nie ma tam liści herbacianych (camellia sinensis), ale zwyczajowo nazywamy w naszym społeczeństwie określenia na napary również jako herbata.

Herbatą owocową rzadziej zdarza się nazywać mieszanki utworzone często na bazie czarnej lub zielonej herbaty. Dodatki owocowe wtedy mają rolę dominującą i podkreślającą smak całego naparu z takiej mieszanki.

Mieszanki owocowe składające się tylko z suszu owocowego często spotyka się na bazie hibiscusa, który nadaje główny ton takiemu naparowi. Hibiscus (kwiat malwy sudańskiej) daje wtedy mocny i zdrowy podkład pod różne aromaty oraz doskonale komponuje się z kawałkami owoców.

Kwestia nazewnictwa zawsze dla prawdziwych miłośników herbaty pozostanie kwestią sporną, jednak określane mianem herbaty owocowej napary są bardzo smaczne i zdrowe, a poza tym pozbawione kofeiny i innych związków które mogą w nadmiernych ilościach działać niekorzystnie na organizm człowieka. Niech smaczna i zdrowa herbatka owocowa zaskarbiając sobie nasze podniebienia, gości na stołach jako częsty zamiennik prawdziwych herbat, zwłaszcza w okresie wieczoru, gdy pragniemy odpocząć i zrelaksować się.

Herbaty owocowe dostępne w naszym sklepie: Herbaty owocowe