TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka 0 pln ; dostawa od 7 pln, do darmowej brakuje 100 pln
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
dostawa od 7 pln, do darmowej brakuje 100 pln
do zapłaty 0 pln
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Gruzińska Likhauri 2019

Gruzińska Likhauri 2019
NOWOŚĆ
herbata:
region:
Gruzja
zbiory:
wiosenne/first flush, 2019
Gruzińska Likhauri – bardzo przyjemna, lekka, deserowa czarna herbata reprezentująca nową generację wysokiej jakości herbat gruzińskich.
 
Smak owocowy, słodkawy oraz lekki. Lubimy określać takie herbaty czarne mianem „dżemowych”. Może być pyszną herbatą codzienną, ale przy większym skupieniu odkryjemy w jej smakowaniu, że posiada nieco cech znacznie droższych czarnych herbat z Japonii i Tajwanu. Napar jest klarowny, o złoto-pomarańczowej barwie. 
 
Herbata pochodzi z odrodzonego ogrodu, który (jak większość gruzińskiego przemysłu herbacianego) znacznie podupadł w końcowych latach istnienia Związku Radzieckiego. Dopiero od sześciu lat uprawia się w nim herbatę - stosując naturalne nawozy i nowe kultywary (szczepy) krzewu herbacianego. To zupełne odejście od typowej strategii uprawy w Gruzji, która nastawiona była wyłącznie na masową produkcję herbaty pośledniej jakości. Coraz więcej gruzińskich rolników decyduje się, tak jak w tym wypadku, na plony mniejsze, ale dające produkt o zdecydowanie wyższych walorach smakowych. 
 
Właściciel ogrodu: Tamara Komeriki
Kultywar: Kolchida
Zbiory: Maj 2019
 
Parzenie:
4-5g/250ml wody, wrzątek
I parzenie 2-3min; II parzenie 6-8 minut
 
Dobre efekty smakowe daje też jednorazowe parzenie przez 5-6 minut. 
 
Parzenie
4-5g/250ml wody
96°C
I parzenie 2-3min; II 6-8 minut
Dobre efekty smakowe daje też jednorazowe parzenie przez 5-6 minut. Aby w pełni cieszyć się aromatem liści, należy pamiętać o rozgrzaniu czajniczka wrzątkiem przed wrzuceniem liści.

Gruzińska Likhauri 2019

smak
     
4.33
aromat
     
4.00
dostawa: od 7 pln, darmowa dostawa od 100 pln, wysyłka ekspresowa do 24h,
za granicę za 36 pln (stały koszt)
KOSZT DOSTAWY - PŁATNOŚĆ - ZWROT opcja zamówień tel.   604 133-733   pn-sb 10-20.00
OPINIE
4.17 3 5 0
Maciej smak  
     
5.00     aromat  
     
4.00
Polecam parzyć w stylu gongfu - smak faktycznie potrafi kojarzyć się z oolongami lub dobrymi chińskimi czarnymi herbatami. Zdecydowanie warta spróbowania.
Czajosław smak  
     
4.00     aromat  
     
4.00
Bardzo delikatna herbata. Brak goryczy, cierpkości, za to ma w sobie taki górski posmak świeżości. Jak piłem ją czułem się jak na Kaukazie. Aby uzyskać aromat parzyć nie mniej niż 4 minuty.
Jerzy smak  
     
4.00     aromat  
     
4.00
Susz ładny, czarno-brązowy o aromacie południowego wina: ni to leśna darń, ni to suszone owoce. Bardzo przyjemny, choć dość mocno atakuje nos. Napar parzony 7-8 minut w 95 stopniach dał wywar o miodowym kolorze i aromacie lekko podsuszonych jabłek. Takich że strychu na wsi - z nutką kurzu i pleśni. Nie jest to nic złego, raczej kojarzy mi się z milymym buszowaniem po stryszku u dziadków na wsi. Smak owocowy, może nie do końca harmonizuje z zapachem - jest ciut kwaskowaty, ale mimo wszystko przyjemny. Herbata niebanalna, nie nazwałbym jej śniadaniówką. Szkoda według mnie marnować potencjał herbatki. Jest przyjemnie orzeźwiająca w smaku i na świetnie nadawała by się na deser po śniadaniu, jeżeli ma się na to czas.
     
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane