TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka 0 zł ; wysyłka od 10 zł, do darmowej wysyłki brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
wysyłka od 10 zł, do darmowej wysyłki brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Gruzińska Kvenobani 2020

Gruzińska Kvenobani 2020
NOWOŚĆ
herbata:
region:
Gruzińska Kvenobani 2020 „Golden Standard” – gruzińska klasyczna herbata czarna ze starego, zdziczałego i odrodzonego ogrodu. 

Lekka czarna herbata o bardzo niskiej goryczce i cierpkości. Bardzo aromatyczna, owocowa i orzeźwiająca. Pięknie przetworzone, zachowane w całości liście dają klarowny napar o jasnoczerwonej barwie. Suche liście raczą słodkim korzenno-owocowym aromatem. Świetna, a przy tym niewymagająca herbata, dobrze nadająca się do dłuższego, niedbałego parzenia. Intensywny owocowy charakter tej herbaty został osiągnięty przez obniżoną temperaturę suszenia liści. 

Ta herbata pochodzi z herbacianego ogrodu we wsi Kvenobani. Ogród ten został przywrócony do życia wysiłkiem międzynarodowej społeczności herbacianej, a pomysłodawcą projektu był Petr Sič. Także my wzięliśmy udział w tym przedsięwzięciu wynajmując część pola. Cieszymy się, że po 3 latach od startu projektu możemy zaoferować Wam herbatę z tego ogrodu herbacianego. 

Zbiory: maj 2020
Pochodzenie: Gruzja, Kvenobani 
Parzenie
5 g / 250 ml
96°C (wrzątek)
I parzenie 3-4 minuty;
II 10 minut
2 parzenia

Gruzińska Kvenobani 2020

smak
     
5.00
aromat
     
5.00
25g - 15 zł
50g - 28 zł
100g - 56 zł
wysyłka: w ciągu 2-5 dni opcja zamówień tel.   604 133-733   pn-pt 8-17.00
OPINIE
5.00 2 5 0
Szymon smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Jestem zaskoczony! Słysząc o bardzo łagodnym smaku, zdecydowałem się zaparzyć tą herbatę z górnym podanym limitem czasu, czyli przez 4 minuty. Reszta parametrów normalnie - wygrzane naczynie (akurat zwykły kubek) i pod przykryciem. Efekty? Naprawdę wytrawny smak, mocno korzenny i ziołowy, głęboki smak anyżu i może nawet jakiejś kurkumy, cynamonu, świeżego rozmarynu i wszelkich naparów ziołowych. Z owoców tak naprawdę tylko skórki, gryzące w język, od bergamotki (chwilami czułem niemalże przeparzonego Earl Greya) i kwaśnych ciemnych owoców - aronii, czarnej i czerwonej porzeczki. W drugim parzeniu bardzo podobnie. Pewnie mógłbym spróbować zmniejszyć czas parzenia, ale ten ciekawy (i świąteczny :)) charakter bardzo mi pasuje. Niestety po 4 minutach parzenia już ciężko jest wyczuć mocniejszy aromat, na przykrywce od kubka pozostaje natomiast słodziutki aromat dojrzałych owoców.
Grzegorz smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Jak dla mnie najlepsza gruzińska herbata w sklepie. Mam nadzieję, że wróci do sprzedaży :(
     
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane