Cena Ilość Wartość Rabat Usuń
Suma: 0 PLN

Logowanie

Zamawiam
Kod rabatowy:
KLASYCZNA PREMIUM BIAŁA ŻÓŁTA ZIELONA ZIELONA Z DODATKAMI OOLONG CZARNA CZARNA Z DODATKAMI PU ERH ZIOŁA ROOIBOS OWOCOWA YERBA MATE AKCESORIA

Herbata Pu-erh

HERBATA PU-ERH jest herbatą postfermentowaną. W Chinach ten rodzaj camelii sinensis zalicza się do herbat czarnych (ciemnych), zaś w Polsce błędnie (!) przyjęło się nazywać je herbatami czerwonymi. Ojczyzną Pu-Erh jest południowa prowincja Chin, Yunnan. W okolicy góry Liuchasan rośnie prastare drzewo qingmao, nazywane "królem drzew herbacianych". Ma około 2000 lat, 32 m wysokości i ponad 1 metr średnicy. Do dzisiaj z liści tego drzewa powstają herbaty najlepszej jakości. Drzewo to pokrywają duże, owalne i wiecznie zielone liście, a swym zapachem urzekają piękne, białe kwiaty.

Proces obróbki zaczyna się etapem więdnięcia liści. Po utracie wilgoci liście umieszczane są w wiklinowych koszach i od czasu do czasu potrząsane. Ma to doprowadzić do otarcia brzegów blaszek liściowych. W konsekwencji ułatwia to przebieg procesu utleniania. Związki chemiczne zawarte w liściu wchodzą w reakcję z tlenem. Po kilku godzinach proces ten zostaje zatrzymany poprzez suszenie liści.
Naukowcy twierdzą, że herbata Pu-Erh zyskuje swoje zdrowotne właściwości i niepowtarzalny aromat dzięki procesowi fermentacji. Jej działanie jest tym skuteczniejsze, im dłużej pozwala jej się dojrzewać w odpowiednich warunkach.

Herbata Pu-Erh znana już była w czasach dynastii Tang (618-907). Z jej dobrodziejstw początkowo mógł korzystać jedynie cesarz - herbata produkowana była w niewielkich ilościach.
Pu-erh zawiera między innymi: garbniki, alkaloidy, flawonoidy, minerały (wapń, magnez, cynk, mangan, miedź, selen) oraz witaminę C. Pu-Erh wyróżnia się dużą zawartością tych związków. Zawiera bardzo małe ilości kofeiny i taniny, dzięki czemu nie upośledza wchłaniania żelaza. Obecne w herbacie pu-erh flawonoidy są odpowiedzialne za jej charakterystyczny smak i aromat. Ma ponadto właściwości przeciwutleniające - odtruwają organizm, oczyszczając go z toksyn. 

Pu-Erh obniża poziom cholesterolu we krwi, wspomaga pracę wątroby, oczyszcza organizm i obniża poziom cukru we krwi. Herbata uzyskuje w ten sposób niepowtarzalne właściwości zdrowotne. Im dłużej herbata leżakuje, tym właściwości te przybierają na sile. Ma to związek z powstawaniem specyficznych związków – flawonoidów.


WŁAŚCIWOŚCI:

1. Badania prowadzone na uniwersytetach we Freiburgu i Heidelbergu oraz w Paryżu dowodzą, że Pu-Erh:
- wspomaga pracę wątroby,
- obniża poziom cukru we krwi
- oczyszcza organizm,
- pobudza procesy trawienne,
- skutecznie walczy z nadwagą,
- łagodzi skutki spożycia alkoholu,

2. Francuscy lekarze twierdzą, że herbata Pu-Erh wspomaga pracę wątroby. Postanowili oni przetestować skuteczność działania tej herbaty osobiście. Pili Pu-Erh po spożyciu więcej niż symbolicznej lampki szampana. Wyniki badań wykazały, że po dwu godzinach poziom alkoholu obniżył się o 0,45 promila. Lekarzy ucieszył fakt, że powróciła utracona jasność umysłu. Nie łudźmy się jednak, że Pu-Erh pochłonie każde ilości alkoholu.

3. Ruth Schneebeli-Graf w swojej książce o roślinach leczniczych Chin pisze: "We wszystkich większych sklepach, które sprzedają lecznicze zioła, można kupić szczególną herbatę, nazywaną Pu-Erh. Herbata ta jest znana w całym kraju ze swoich leczniczych właściwości. Pomoże zarówno przy kłopotach z trawieniem, jak i przy depresji".


Parzenie:  Na 200 ml wody przypada łyżeczka herbaty. Zalewamy wodą o temperaturze ok. 95 stopni i zostawiamy na ok. 1,5-2 minuty. Tę samą porcję liści można zaparzać kilkukrotnie, nieznacznie wydłużając czas parzenia.


Herbaty puerh kupisz w naszym sklepie przez internet w tym miejscu: herbaty pu-erh.

Zobacz nasz filmik o pu-erhach!

 

 

Kraków, Floriańska 13, tel: 604 133 733,
Website Security Test